Kültür Sanat
22 Ara 2018 13:55 Son Güncelleme: 23 Ara 2018 16:23

"Sultana" kabaresi sanatseverlerle buluştu

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk tarafından kurulduğu yıl 2015’ten bu yana kültür sanat alanında, İstanbul'un en iyi sahnelerinden biri olan Taşra Kabare, 2019 yılına iddialı prodüksiyonu Sultana ile giriş yaptı.

"Sultana" kabaresi sanatseverlerle buluştu

Türk Tiyatrosunda kısa sürede özellikle ''Kabare'' alanında hatırı sayılır bir yer elde edinen Taşra Kabare, 21 Aralık 2018 Cuma akşamı saat 21.30'da yeni oyunları Sultana’yı sanatseverlerle buluşturdu.

Erdi Işık'ın yazdığı, Cemal Toktaş'ın yönetmenliğini üstlendiği oyunda, başarılı ve ödüllü oyuncu Nergis Öztürk ile Özlem Alpözü rol alıyor. Müziklerini Şevki Çepa ve Vehbi Can Uyaroğlu'nun, yönetmen yardımcılığını Yiğit Aytugar'ın, kostüm ve sahne tasarımını Hilal Polat'ın,ışık tasarımını Necati Kurtulmuş’un yaptığı oyunun adından fazlasıyla söz ettirecek dans koreografisi ise Köksal Ünal imzası taşıyor.

Birbirinden farklı iki kadının hayata tutunma çabası

Sultana, birbirinden farklı iki kadının, İstanbul'un en gözde mekanlarından birinde hayata tutunmaya çalışmalarını ve bu mücadelelerinde, toplumda kadının yerini farklı bir gözle sorgulayan, gerçekle masalı iç içe barından bir oyun. 

Zaman içerisinde, kadınlar kendi hikayelerini anlattıkça, seyirci bir yandan onların çaresizliğine tanık olurken, diğer yandan da kadınların oyun boyunca ortaya çıkan hayat öykülerine ve kendi aralarındaki ilişkilerinin nasıl güçlendiğine tanık oluyor..

Sultana'nın bir sonra ki gösterimi 27 Aralık, 10 Ocak ve24 Ocak günü Taşra Kabare'de yapılacak.