Gündem
08 Ağu 2020 13:38 Son Güncelleme: 08 Ağu 2020 21:19

Süleyman Soylu'dan Hürriyet'e 'sponsorlu yazı' tepkisi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Hürriyet'in haberine tepki geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Bakan Soylu, söz konusu haberin sponsorlu yazı olduğunu söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Hürriyet yazarı Savaş Özbey, “Alaçatı mafyaya nasıl teslim oldu” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Özbey'in yazısına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tepki gösterdi.

Savaş Özbey yazısında, son yıllarında gözde tatil yerlerinden Çeşme Alaçatı’da mafyalaşmanın arttığını belirtti.

Alaçatı’da çıkan çatışmaları ve mafya çekişmelerini anlatan Özbey, “Olayların hiçbirinde şikayetçi yok. Çünkü insanlar şikâyetçi olmaya ya da basına konuşmaya korkuyor” dedi.

SOYLU'DAN TEPKİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, Hürriyet'te yayımlanan o yazıya tepki gösterdi. Çeşme'de mafyalaşmayı bitirdiklerini söyleyen Soylu, "Son yaptığımız operasyonlarda salgın tedbirlerine ısrarla uymadığı için, kapatılan bazı işletmelerin sponsorluğuyla kaleme alınan bir yazıyı üzülerek okudum" ifadelerini kullandı.

Konuya tepki gösteren Soylu, Twitter hesabından şu paylaşımlarda bulundu:

ÜZÜLEREK OKUDUM

"Çeşme ve Alaçatı, doğal ve turizm zenginliğimizdir...

Son yaptığımız operasyonlarda salgın tedbirlerine ısrarla uymadığı için, kapatılan bazı işletmelerin sponsorluğuyla kaleme alınan bir yazıyı üzülerek okudum...

Mafyayı sadece silahlı organize suç örgütü olarak tanımlamak eksiklik olur.

Bulunduğu yörede elde ettiği ticari, siyasi güçle kendini devlet yerine koyup, hukuku yoksayıp, "Bana kimse dokunamaz." diyenler de aynı tanım içersindedir. 

Yazıda, FOGO'nun kurşunlanması olayı 2013'te yaşanmış, bugün olmuş gibi anlatılıyor.

SPONSORLU YAZILAR DÖNEMİNİN BİTTİĞİNİ DÜŞÜNMÜŞTÜM

Tam üç yıldır Çeşme ve Alaçatı'lılar bilirler ki; bir tek cinayet olayı yok ve 1 milyonu aşkın insanın buralarda konaklayıp ziyaret etmesine rağmen...Son üç yılda üç basit yaralama olayı var.

Orada kökleşmeye çalışan mafya bozuntuları defalarca itibarsızlaştırılarak dersini aldı...

Hatta Çeşme'li dostlarım, bu kadar çok polis uygulaması yapmayın diye bir çok kez beni aradılar

Bizim bakışımızda, Cudi sağ gözümüz ise Çeşme sol gözümüzdür.  Bir takım ricalarla sponsorlu yazılar dönemi bittiğini düşünmüştüm...Yanılmışım...