Medya
02 Ağu 2014 11:34 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:31

Star yazarından Dumanlı'ya "yüzsüz" suçlaması!

Star gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'yı yüzsüzlükle eleştirdi..

İsrail'in hedefindeki MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a uzanan Tevhid Selam soruşturmasını savunan Dumanlı, Albayrak'ı fena kızdırdı.
 
Bugünkü yazısında Hamas İsrail savaşında İsrail'e karşı sesinı çıkarmayan Hizbullah'a yüklenen Albayrak, dış politikada tepki gösterdiği bazı isimlere eleştirel sorular yöneltti. Albayrak'ın yüklendiği isimler arasında Dumanlı da vardı. İşte o yazıdan bir bölüm:
 
"HÜKÜMETİN AYAĞINA SIKAN PARALEL DEVLET ÇETESİYLE İŞ TUTAN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?" 
 
"Kılıçdaroğlu, Bahçeli, İhsanoğlu vs’ye de bir soru:
 
Hükümetin Gazze’ye (Araplara!) ilgisini içinize sindiremediğiniz, fakat kamuoyunun tepkisinden çekindiğiniz için bunu eleştirmek yerine “Türkmenlerle de ilgilenmeleri lazım, ilgilenmiyorlar” filan diyerek vaziyeti ‘dengelemeye’ çalıştığınız anlaşılıyor.
 
Be adamlar! Türkmenlere yardımı sizden mi öğrenecek bu hükümet? MİT vasıtasıyla Türkmenlere stratejik yardımda bulunmaya çalışırken hükümetin ayağına sıkan paralel devlet çetesiyle iş tutan siz değil misiniz?    
 
ÇOK ACAYİPSİNİZ VESSELAM
 
Ekrem Dumanlı! Sana da bir soru:
 
MİT Müsteşarı Hakan Fidan başta olmak üzere İsrail’in kıl kaptığı kim varsa paralel devlet çetesi tarafından “Selam Terör Örgütü” tezgâhıyla hapse atılacaktı. Bu skandalı unutturmaya çalışacak yerde “Selam Örgütü dosyası örtbas ediliyor” diye bas bas bağıracak kadar yüzsüzleşmeyi nasıl beceriyorsun?
 
Bir taraftan ‘Biz bunların alayını zindana tıkacaktık’ diye itirafta bulunurken öbür taraftan her şeyden habersiz masum pozlarında ‘Bunlar bizden ne istiyorlar?’ diye sormak ne acayip şey. Acayip adamlarsınız, çok acayipsiniz vesselam."