Televizyon
05 Mayıs 2019 09:20 Son Güncelleme: 05 Mayıs 2019 09:25

Star yazarından dikkat çeken çıkış! "Siz önce elinize bulaşmış kanı temizleyin"

Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk, 24 TV'deki programında dikkat çeken bir çıkış yaptı.

Google Haberlere Abone ol

Ankara’daki ABD Büyükelçiliği, dün Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla bir pankart astı. Pankartta, Türkçe olarak eski ABD Başkanı Thomas Jefferson'ın "Basının özgür olduğu ve yazılanları herkesin okuyabildiği yerde, her şey güvence altındadır" sözleri yer aldı.

ABD Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından da 3 Mayıs’a dair paylaşımlar yapıldı. Paylaşımlarda, Türkiye’nin Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’ne göre 180 ülke arasında 159. sırada yer aldığı hatırlatıldı ve “Göz altına alınan gazeteciler işlerini yapmakla ya da sosyal medya üzerinden hükümeti eleştirmekle suçlanıyor. Türkiye’yi ifade özgürlüğüne, adil yargılanma güvencesine ve yargı bağımsızlığına saygı göstermeye, bunları teminat altına almaya çağırmayı sürdüreceğiz” ifadelerine yer verildi.

"SİZ ÖNCE..."

Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk ise, 24 TV'deki programında dikkat çeken bir çıkış yaptı.

Zentürk, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda Suudi devlet yetkililerince öldürülmesine işaret ederek ABD Büyükelçiliği'nin ifade özgürlüğüne ilişkin mesajına tepki gösterdi.

Zentürk, bir karikatür gösterdiği programda, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile Trump'ın işbirliğine vurgulayarak, "Siz önce elini sıktığınız o adamlardan elinize bulaşmış kanı temizleyin" dedi.