Diziler
06 Kas 2021 09:43 Son Güncelleme: 06 Kas 2021 09:54

Squid Game'in yıldızı söndü: O yapım önüne geçti

Güney Kore yapımı hayatta kalma temalı Squid Game dizisi Netflix Türkiye'nin Top 10 listesinden düştü.

Squid Game dizisinin Netflix platformundaki birinciliği “oy çokluğuyla” sona erdi. 17 Eylül’de izleyici karşısına çıkan Güney Kore dizisini ilk 28 gününde 132 milyon kullanıcının en az 2 dakika izlediği açıklanmıştı. Bir yılda iki sezonu yayınlanan Fransız yapımı gerilim dizisi Lupin’i geride bırakan Squid Game, kısa sürede 90’dan fazla ülkede zirveye yerleşmişti.

ShiftDelete'in haberine göre, Squid Game, popülerliğini yavaşça kaybetmeye başladı. Netflix Top 10 listesinin ilk sırası uzun zaman sonra farklı içeriklere ev sahipliği yapmaya başladı.

Squid Game, Hırsızlar Ordusu’na yenildi
Zack Snyder imzalı Army of Thieves (Hırsızlar Ordusu) 29 Ekim’de Netflix platformunda gösterime girdi. Snyder’ın en iddialı işlerinden biri olan Ölüler Ordusu’nun öncesini konu edinen filmde ana karakter koltuğunda yine Ludwig Dieter’i canlandıran Matthias Schweighöfer’i görüyoruz. Çıktığı günden beri Türkiye’de ilk sıradaki konumunu koruyan Squid Game, yerini Hırsızlar Ordusu filmine bıraktı.

Netflix Türkiye’nin güncel Top 10 listesi şöyle
Hırsızlar Ordusu
Squid Game
You
Ölümcül Labirent
Transformers: Son Şövalye
They Harder They Fall
Hipnotizma
Aşk 101
Locke & Key
Maid

Hırsızlar Ordusu filminin konusu
Squid Game dizisini tahtından indirmeyi başaran Hırsızlar Ordusu filminde; gizemli bir kadın, küçük bir kasabada banka memurluğu yapan Dieter’e Interpol’un en çok aranan suçlularından oluşan bir ekibe katılmasını teklif ediyor. Ekibin planı Avrupa’nın farklı yerlerinde bulunan ve yüksek güvenlikleriyle ünlenen kasaları soymaktır. Böylece Dieter, ekibe katılmayı kabul ederek hayatının macerasına sürüklenecektir.

Hırsızlar Ordusu’nun oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Nathalie Emmanuel
Stuart Martin
Matthias Schweighöfer
Guz Khan
Ruby O’Fee
Jonathan Cohen
Noémi Nakai
Peter Simonischek
Andreas “Nowi” Nowak
Christian Steyer
Dan Bradford
Tonya Graves
Trent Garrett

Army of the Dead evreni sadece Hırsızlar Ordusu ile sınırlı kalmayacak. Army of the Dead 2 filminin geleceği de biliniyor. Ayrıca “Army of the Dead: Lost Vegas” isimli anime dizisi de hazırlık aşamasında.