Gündem
19 Ağu 2013 15:07 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:21

SPİKER EŞİNİ DÖVEN MÜFETTİŞ AKP'YE RAKİP OLDU!

Spiker eşi Serra Karaçam'ı dövdüğü gerekçesiyle gündeme gelen ve bu olaydan dolayı 2012 yılında Başbakanlık müfettişliği görevinden istifa eden Ahmet Eyüp Özgüç siyasete adım attı.

Milliyetçi ve Muhafazakâr Parti gerçekleştirdiği Olağanüstü Kongre'de yapılan tüzük değişikliği ile adını Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ( TURK Parti) olarak değiştirdi ve Ahmet Eyüp Özgüç Genel Başkanlık’a seçildi. Özgüç, 2011 yılında yapılan genel seçimlerde AKP’den İstanbul 2. Bölge aday adayı olmuştu.
 
“TÜRKİYE ADALET VE GÜVENLİK ÜLKESİ HALİNE GELECEK”
 
Ahmet Eyüp Özgüç, Genel Başkan seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada; “Büyük toplumun temeli herkes için refah ve özgürlüktür. Politikalarımız Türkiye'yi büyüyen bir özgürlük, adalet, güvenlik ve tüm bireyler için fırsatlar ülkesi haline getirmek yükümlülüğümüz üzerine kuruludur. Bizler çocuklarımızı, çocuklar da kendi çocuklarını geleceğe güvenle bakarak yetiştirecek” dedi.
 
1996 yılında Başbakanlık Teftiş Kurulu'nda Müfettiş Yardımcı görevini üstlenen Özgüç, Türk Kamu Yönetiminin İyileştirilmesi projesinde komisyon üyeliği, Uluslararası İyi Yönetim Konferansında Komite Başkanlığı görevlerinde de bulundu. 2001 yılında Başbakanlık Müfettişliği’ne atanan Özgüç, 2008-2009 yıllarında, İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Genel Sekreterliği'ni yürüttü. 2012 yılının Mayıs ayında spiker eşi Serra Karaçam’ı dövdüğü gerekçesiyle gündeme geldi ve bu olayın sonrasında Başbakanlık müfettişliği görevinden istifa etti. Karaçam – Özgüç çifti geçtiğimiz aylarda boşandı.