Medya
23 Mayıs 2022 20:55 Son Güncelleme: 23 Mayıs 2022 23:12

Sözcü ve medya dünyasının acı kaybı! Kansere yenik düştü

Uzun süredir kanserle mücadele eden deneyimli gazeteci Ali Ekber Ertürk yaşamını yitirdi.

Sözcü Gazetesi Ankara Muhabiri Ali Ekber Ertürk’ten acı haber geldi. Uzun süredir akciğer kanseriyle mücadele eden Ertürk, 54 yaşında yaşamını yitirdi. Acı haberi, gazeteci Özlem Akarsu Çelik duyurdu.

 “Uzun süredir kanserle mücadele eden arkadaşımız Ali Ekber Ertürk’ü kaybettik. Hep yanında olan eşi, ailesi, dostları, sağlık çalışanları sağ olsunlar. Ali Ekber renkli bir insandı ama onu sadece “gazeteci” olarak tarif etmek yeterliydi. Huzur içinde uyu değerli meslektaşım.”

Çağdaş Gazeteciler Derneği, Ertürk’ün ölüm haberinin ardından baş sağlığı mesajı yayınladı. ÇGD’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 “Ankara'nın deneyimli muhabiri, Derneğimizin Yılın Başarılı Gazeteciler Ödüllerine 2 kez layık görülen gazeteci Ali Ekber Ertürk,uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düştü. Kendisini, mesleğimize ve örgütlü mücadeleye verdiği katkılarla anımsayacağız, ışıklar içinde olsun.”

CENAZE BİLGİLERİ

Sivas’ta toprağa verilecek olan Ertürk için yarın saat 11.00'de Sözcü Gazetesi önünde ve 13.30'da da Tuzluçayır Cemevinde tören düzenlenecek.

ALİ EKBER ERTÜRK KİMDİR?

 Ankara gazeteciliğinin tecrübeli isimlerinden ve 7 yıldır SÖZCÜ'de görev yapan Ali Ekber Ertürk, Günaydın, Sabah, Akşam, Star gazetelerinde çalıştı. Siyaset muhabirliğinde uzman olan Ertürk, Milli Görüş çizgisindeki partilerden Refah, Fazilet, Saadet ve AKP'yi de yakından takip etti.

 Başarılı birçok habere imza atan Ertürk, yazdığı haberlerle onlarca ödüle layık görüldü. En son 25 Ekim 2021'de “Rektörün Torpili” haberi nedeniyle Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından yılın başarılı gazetecisi ödülünü kazandı. Ertürk'ün “Güneşin Evlatları” ve “Tehlikeli Bir Muhabirin Anıları” adlı iki kitabı da bulunuyor.

 Hanife Ertürk ile evli olan Ali Ekber Ertürk'ün Aren (7) ve Hezal (8) adlı iki çocuğu da vardı.