Gündem
13 Şub 2020 09:52 Son Güncelleme: 13 Şub 2020 10:15

Sosyal medyada Fatih Portakal tartışması!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul Planlama Ajansı”nın tanıtım toplantısı öncesinde kameraların karşısına geçti ve gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı...

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul Planlama Ajansı”nın tanıtım toplantısı öncesinde kameraların karşısına geçti ve gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ’nün belediyeler imamı” iddiasına bir yanıt verdi. İmamoğlu Erdoğan'a çok kritik bir de soru sordu.

FETÖ’nün “Belediyeler imamı” olduğu iddiasıyla yargılanan Erkan Karaaslan’ın devletin birçok kurumuyla iş yapan bir kişi olduğunu belirten İmamoğlu, seçimlerden kısa süre önce bir bakanın Karaaslan'ın avukatıyla görüşüp, "İmamoğlu’na önce FETÖ, yoksa yolsuzluk suçu at, amacımız onları bitirmek" deyip demediğini sordu.

İmamoğlu devamında ise "Bu kumpastan Cumhurbaşkanı’nın haber var mı yok mu? Onun onayıyla mı yapıldı?" sorusunu yöneltti. 

İmamoğlu’nun söz konusu sözleri sosyal medyada farklı bir tartışma başlattı. Çünkü FOX TV'nin, İmamoğlu'nun bu sözlerini vermediği anlaşıldı. FOX TV’nin İmamoğlu’nun bu sözlerini ana haberde yer vermemesi tepki topladı.

Tepkiler ana haber sunucusu Fatih Portakal’a yönelik oldu. Sosyal medyada “#Portakalİmamoğlu” etiketi açıldı.

İşte o paylaşımlar: