Gündem
16 Haz 2015 16:00 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:39

Son Dakika! Gözaltına alınan gazeteciler serbest bırakıldı!

Şanlıurfa Akçakale'de gözaltına dört gazeteci serbest bırakıldı.

Evrensel ve Hayat TV muhabiri Hasan Akbaş, Cumhuriyet gazetesi muhabiri Pınar Öğünç, Die Welt'ten ise Deniz Yücel ile Gamze Topçu, Şanlıurfa Akçakale'de gözaltına alınmıştı.

Urfa Valisi'nin basın toplantısını takip ederken gözaltına alınan gazeteciler Hasan Akbaş, konuyla ilgili olarak "Akçakale sınır kapısında Vali bey açıklama yaptığı sırada sorduğumuz sorular begenilmeyince TEM tarafından gözaltına alındık. Gözaltına benimle birlikte @pinarbihter Gamze Topçu ve alman basınından Deniz adlı meslektaşımız alındı" tweet'ini attı.

Cumhuriyet muhabiri Ahmet Şık ise "Urfa Valisi, Akçakale'de sorularını beğenmediği gazeteciler Die Welt muhabiri Deniz Yücel ve Cumhuriyet'ten Pınar Öğünç'ü gözaltına aldırdı" tweet'iyle gazetecilerin gözaltına alındığını duyurdu. Şık, ayrıca Akçakale Emniyet Müdürü ile telefonda görüştüklerini, Emniyet Müdürü’nün gazetecilerin kimlik tespitinden sonra serbest bırakılacağını söylediğini belirtti. Deniz Yücel ise yaklaşık 35 dakika sonra "Tekrar özgürüz. Ve hepimiz gazeteciydik" diye tweet attı.