Televizyon
31 Ağu 2015 16:04 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:51

Soma faciası dizi oldu! STV'de başlıyor!

Soma faciasını anlatan yeni bir dizi yakında izleyicilerle buluşacak.

Google Haberlere Abone ol
2014 yılında yaşanan ve 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma faciası, Samanyolu TV'de bir dizi ile yeniden gündeme geliyor.

'Modern Habil Kabil' adı verilen ve başrollerinde Gürkan Günal, Sercan Dede ve Merve Çeltek yer aldığı dizide son hazırlıklar tamamlandı. Maden işçilerinin sıkıntılarını, yaşadıkları sorunları anlatan dizi aynı zamanda Habil ile Kabil hikayesinin de günümüze uyarlanmış hali ile ekrana gelecek. Çekimleri İzmir ve Tekirdağ’da gerçekleşen dizide, küçük bir maden kasabasında yaşayan iki kan kardeş, madencilikten geçimini sağlayan yokluklar içindeki kasabayı yeniden yaşanır bir hale getirmeye çalışır. Bir yandan da büyük düşmanlarının kızına birbirlerinden habersiz sevdalanırlar. İçine düştükleri bu sevda iki kardeşi birbirine düşman eder ve bambaşka bir çatışma içinde bulurlar kendilerini.

İzleyicilerin büyük bir mücadele örneğine ve iki kan kardeşin içine düştükleri bir sevdaya tanık olacağı Modern Habil Kabil dizi 14 Eylül Pazartesi günü Samanyolu TV'de ekrana gelecek.