Magazin
06 Eki 2019 12:59 Son Güncelleme: 06 Eki 2019 14:04

Şok iddiaya TRT’den yanıt! Zeki Müren intihar mı etti?

“Magazin Noteri” Zeki Müren’in TRT İzmir Stüdyosu’na intiharı planlayarak mı gittiği iddialarını masaya yatırdı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Hulki Cevizoğlu, geçtiğimiz günlerde yayımlanan yazısında, 23 yıl önce hayatını kaybeden sanatçı Zeki Müren’in dayanılmaz ağrıları sebebi ile intihar etmeyi düşündüğünü ve hatta bunu planladığını ifade etmiş, TRT yönetiminin o dönemde yaşananları açıklaması gerektiğini yazısına eklemişti!

Usta magazin gazetecisi Ali Eyüboğlu ile başarılı haberci İlkay Buharalı’nın birlikte hazırladıkları Türkiye’nin ilk YouTube canlı yayın programı “Magazin Noteri” Zeki Müren’in TRT İzmir Stüdyosu’na intiharı planlayarak mı gittiği iddialarını masaya yatırdı.

MUAZZEZ ERSOY İLE KÜRŞAT ÖZKÖK AÇIKLADI!

Ali Eyüboğlu ve İlkay Buharalı'nın hazırladığı Magazin Noteri YouTube programına telefonla bağlanan “Batmayan Güneş – Zeki Müren” belgeselinin yapımcısı Kürşat Özkök canlı yayına telefonla bağlanarak son dönemdeki iddialara açıklık getirdi.

Zeki Müren’in kendisine özel düzenlenen törende TRT adına Zeki Müren’e ödül takdim eden o dönemki TRT yönetmeni Kürşat Özkök, “Zeki Müren’i kendisine ödül için zorla TRT stüdyosuna getirdiğimiz doğru olamaz. Rahmetli Zeki Müren 4-5 yıllık bir sürenin ardından ilk defa TRT ekranlarına çıkmak için “evet” dedi ve kendi isteğiyle TRT İzmir Stüdyosu’na  gelmek istedi. Ancak kendisi o gün ilaçlarını kullanmamış. Kendisi TRT’de doğdu, TRT’de aramızdan ayrıldı. “ şeklinde konuştu.

ŞOK!.. ZEKİ MÜREN’E ÖDÜL OLARAK VERDİĞİMİZ MİKROFON ÇALINDI

Ali Eyüboğlu’nun Zeki Müren’e ödül olarak takdim edilen mikrofon hakkındaki sorularını da yanıtlayan Kürşat Özkök, “O mikrofon Zeki Müren’in geçmiş dönemde TRT Radyoları’nda okuduğu, çok özel bir mikrofondu. Söylendiği gibi ağır da değildi. Ancak garip bir şekilde yayından sonra o mikrofon kayboldu veya çalındı. Mikrofonun çalındığını cenaze sırasında öğrendik.” açıklamasında bulundu.

ZEKİ MÜREN O GÜN ÇOK MUTLUYDU

O dönemde yeni çıkış yaptığını ve Zeki Müren’in ödül töreni öncesi ve sonrasında kendisini yanında görmek istediğini belirten Muazzez Ersoy ise, Magazin Noteri canlı yayınında yaptığı açıklamada, “Bu iddialar çok enteresan çünkü ben o gün Zeki Müren’in mutsuz ve intihara eğilimli olduğu gibi bir duruma hiç şahit olmadım. Böyle bir durum olduğuna inanmıyorum.  Çünkü o gün orada anormal derecede heyecanlıydı ve canlı yayında olduğu için çok mutluydu, gülücükler saçıyordu. Ruh hali bu iddiaların tam tersiydi. Açıkçası bunları duyunca çok şaşırdım.“ ifadelerini kullandı. 

ETİKETLER
#zeki müren #trt