Magazin
03 Ağu 2015 10:47 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:46

Sırrı Süreyya Önder'e reklamcı damat!

Sırrı Süreyya Önder'in kızı reklamcı Emre Abay'la Küçüksu Sarayı'nda düzenlenen düğünle dünyaevine girdi.

Sırrı Süreyya Önder'in kızı Ceren (23) ile Emre Abay'ın (30) dünya evine girdi. Düğüne HDP'nin 30 milletvekili katıldı. Gelinin şahitliğini HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık ve Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk yaptı.

Düğünde HDP'liler Emir Yeşil orkestrasının müzikleriyle, havai fişekler eşliğinde bol bol halay çekti. Düğün sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

HDP'li Önder düğünde, doğacak torununun "Barış içinde bir ülkede büyümesi için çalışacağına" söz verdi.500 BİN LİRALIK SARAY DÜĞÜNÜ
Takvim gazetesinin haberine göre, Küçüksu Kasrı'nda yapılan düğünün maddi boyutuna da yer verdi.Küçüksu Kasrı, 1856 yılında Sultan Abdülmecit tarafından yaptırıldı. Yaz aylarında dinlenmek amacıyla kullanıldı. Şimdi saray düğünlerine ev sahipliği yapan mekan, Boğaz kıyısında Üsküdar- Beykoz sahil yolunda yer alıyor. Buradaki bir düğünün maliyeti ortalama 500 bin TL'yi buluyor.

REKLAMCI DAMATAyrıca haberde Sırrı Süreyya Önder'in damadı Emre Abay'ın özgeçmişine dikkat çekildi. Genç reklamcı, Serdar Erener'in Alamet-i Farika reklam ajansı ve işadamı Cem Boyner'in sitesi Morhipo'da çalıştı.

"Önder'den kızının düğünü için tek cümlelik yanıt: Bu haberi yazanların..." adlı haberi okumak için tıklayın...