Gündem
10 Haz 2024 10:09 Son Güncelleme: 10 Haz 2024 10:18

Sinan Oğan’dan Özgür Özel’le ilgili flaş ‘emek hırsızlığı’ suçlaması! ‘İzin vermeyeceğiz…’

Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, partisinin Yalova ve Kocaeli’deki il başkanlığı açılışında CHP lideri Özgür Özel’i hedef aldı ve ‘emek hırsızlığı’ iddiasında bulundu.

2023’teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ATA İttifakı’nın adayı olarak giren ve seçimin ikinci turunda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleyen Sinan Oğan, Türkiye İttifakı Partisi İl Başkanlığı açılışları kapsamında Yalova ve Kocaeli'de konuştu.

2028’deki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ciddi bir hazırlık sürecinde olduğunu ifade eden Oğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i hedef aldı.

"ÖZEL, SİZİ SAHNEDEN ALALIM"

CHP lideri Özel’in ‘Türkiye İttifakı’ adını kullanmasına tepki gösteren Oğan, "Artık mekanın sahibi geri geldi, Özel sizi sahneden alalım" dedi.

Sinan Oğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz Türkiye'de siyasetin neslini değiştirmeye geldik. İsmimiz Türkiye İttifakı Partisi'dir. Bu isim Türkiye İttifakı Partililerin ve Türk Milleti'nin bulduğu isimdir ama son dönemde başta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel partimizin adını kullanıyor çünkü görüyorlar. Koskoca CHP Genel Başkanının partimizin ismimizi kullanacağı aklıma gelmezdi ama oldu. Özel'e sormak isterim, hani sizin Millet İttifakı'nız vardı? Kimsenin emek hırsızlığı yapmasına izin vermeyeceğiz.

1 sene seçimlerin üzerinden geçti. Bekledik, üzerimize atılan iftiralara rağmen bekledik. İnsanımızın bize hak vereceğini bekledik. Neden böyle bir karar aldığımızı milletimiz görmüştür. 2023 Genel Seçimleri'nde tabanımız Cumhur İttifakı'na destek vermemizi istedi. Tabanımızın bir kısmı tarafsız, bir kısmı ise Millet İttifakı adayına destek vermemizi istedi."