Magazin
22 Nis 2019 13:22 Son Güncelleme: 22 Nis 2019 13:30

Sıla'dan açıklama: Bugün adalet beni yüreklendirdi!

Oyuncu Ahmet Kural ile şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun arasında yaşanan darp olayına ilişkin davanın ikinci duruşması sonuçlandı. Oyuncu Ahmet Kural'a 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası verildi. Sıla Gençoğlu mahkeme çıkışı bu kararı değerlendirdi.

Sıla'dan açıklama: Bugün adalet beni yüreklendirdi!

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ikinci duruşmaya sanık Ahmet Kural ve müşteki Sıla Gençoğlu ile tarafların avukatları katıldı.

Çok sayıda izleyicinin de hazır bulunduğu duruşmada söz alan Ahmet Kural ve avukatı, keşif ve bazı tanıkların dinlenilmesi talebinde bulundu.

Mahkemenin söz konusu istemi reddetmesi üzerine da Kural'ın avukatları, reddihakim talebinde bulundu. Bu talebin reddine karar veren mahkeme, sanık Kural'a son sözlerini sordu.

Kural da "Masumum beraatimi istiyorum. İkimize de uyuşturucu testi yapılsın."dedi.

1 YIL 4 AY 20 GÜN HAPİS

 Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme hakimi, sanık Kural'a "tehdit" suçundan 7 ay 15 gün, "basit yaralama" suçundan 5 ay, "hakaret" suçundan da 4 ay 5 gün olmak üzere toplamda 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Mahkeme, verilen suçlardan cezanın ertelenmesine hükmetti.

SILA'DAN İLK AÇIKLAMA

Kararın açıklanması sonrası basın mensuplarının karşısına geçen Sıla, "Türlü iftiralara uğradım. Sağlam kalmak çok kolay değil. Ama bugün adalet beni yüreklendirdi. Mutluyum. Türk adaletine çok teşekkür ederim. Benim durumuma düşen ve düşebilecek tüm kadınlar için güven verici. Herkese yürekli olmasını diliyorum. Yargının çok adil olduğunun kanaatindeyim sadece teşekkür ediyorum. Uyuşturucu iddiaları komik, ilk de değildi. Bu yüzden şaşırmıyorum"ifadelerini kullandı.