Magazin
14 Kas 2013 15:24 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:45

Sharapova hangi kanalda spor yorumculuğu yapacak?

Rus tenisçi Maria Sharapova, bir televizyon kanalında spor yorumcusu olarak görev alacak..

Rus tenisçi Maria Sharapova, gelecek yıl memleketi Soçi'de düzenlenecek kış olimpiyatlarında, ABD televizyon kanalı NBC'de spor yorumcusu olarak görev alacak.
 
Bir süredir omzundaki sakatlık nedeniyle kortlarda yer almayan, kadınlar dünya klasmanının 4 numaralı ismi Sharapova, 7-23 Şubat 2014 tarihlerinde Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenecek kış olimpiyatlarında televizyon yorumculuğu yapacak.
 
Nbc Olimpiyat Başyapımcısı Jim Bell, Sharapova'nın sporun ötesinde dünyanın en çok tanınan yıldızlarından biri olduğunu belirterek, "Soçi'de büyüyen, ailesi ve yakınlarının bir kısmı hala orada yaşayan Maria, şehri yakından tanıyan biri olarak eşsiz yorumlarıyla bize katkı sağlayacak" dedi.
 
SHARAPOVA TWİTTER'DAN DUYURDU
 
Sharapova da sosyal paylaşım ağı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada,  Nbc'nin olimpiyat yayın ekibinde yer almaktan duyduğu heyecanı belirtti.
 
2012 Londra Yaz Olimpiyatları'nda Rusya bayrağını taşıyan 26 yaşındaki tenisçi, tek kadınlarda gümüş madalya kazanmıştı. Wimbledon, ABD Açık, Avusturalya Açık ve Roland Garros'u kazanarak, kariyerinde 4 grand slam şampiyonluğu bulunan 10 kadın tenisçi arasına giren Sharapova, bu sezon omzundaki sakatlık nedeniyle ABD Açık ile İstanbul'da geçen ay düzenlenen WTA Championships'den çekilmişti.
 
Forbes dergisinin ağustos sayısında dünyanın en çok kazanan 10 kadın sporcusu listesinde yer alan kadınlar dünya klasmanının 4 numarası Sharapova, popülaritesini yıllardır koruyor.

Rus tenisçi Maria Sharapova Galerisi