Magazin
08 Kas 2017 21:39 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:15

Sezen Aksu'yu keşfeden isim ilk kez konuştu: Kayınçom ilk getirdiğinde "Allah" dedim!

Sezen Aksu'yu, yıllar önce Unkapanı'nda kayınçosu sayesinde dinleyen ve keşfeden Selami Şahin,"Sezen'i ilk dinlediğimde ona hasta oldum." dedi.

Selami Şahin, müzik blog'u Pop Bizde'ye konuştu. Bir müzikalde oynayabileceğinin sinyalini veren sanatçı, yıllar önce Sezen Aksu'yu nasıl keşfettiğini anlattı.

"SESİNİ DUYUNCA 'ALLAH ALLAH' DEDİM"

Şahin, "Unkapanı'nda Şahinler Plak'ın kayınçosu 'Selami'ciğim ara verdiğin zaman seni biriyle tanıştıracağım, sesini dinler misin Sezen Hanım'ın?' dedi. 15 dakika sonra yemek arasında 'Buyurun, ne tür okuyorsunuz?' dedim Sezen'e... 'Batı ve Türk müziği' yanıtını verdi. Sesini duyduğum anda 'Allah Allah!' dedim" şeklinde konuştu.

"DİNLERKEN RESMEN HASTA OLDUM"

Yapımcıya "Bu kıza hemen kontrat yapın ve albüm çıkarın" dediğini anlatan sanatçı, "İnanılmaz bir şeydi, dinlerken resmen hasta oldum. Nitekim tahminim doğru çıktı. O ses Allah vergisidir. Bestecilik hayatına da girdi. Helal olsun. Onunla gurur duyuyorum. Bu şekilde onun müzik dünyasına girmesine vesile oldum. Daha sonraları, 'Sen Sevdalı Ben Belalı' parçamı okudu. Benim için büyük bir şereftir" açıklamasını yaptı.