Magazin
08 Eki 2014 16:55 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:48

Şevval Sam'dan annesine destek; Kurban ızdıraptır!

Şarkıcı Leman Sam, kesilen kurbanlarla ilgili attığı tweet sonrası, kızı Şevval Sam ilk kez konuştu. İşte o açıklamalar...

Tartışmaya Leman Sam'ın kızı Şevval Sam da katıldı. Kıbrıs Konseri'nden sonra, Uçankuş TV'nin Magazin Merkezi Programı'nda konuşan Sam, annesini savundu. Şevval Sam şöyle konuştu.

''ANNEM HAYVANLARIN, İNSANLARIN ACI ÇEKMESİNİ İSTEMEZ''
''Sanatçı açık yara gibidir, dünyada her yaşanan acıya karşı duyarlıdır. Bu süreçte biz her kurban bayramında çok acı hikayelere şahit oluyoruz. Hayvanlar açısınsan özellikle. Bıçakla kovalananlar, kaçmasın diye bacağı kesilenler, tüfekle vurulanlar ve bunlar dünyada yaşam hakkına saldırı aslında. Bunlara gösterdiği hassasiyeti sert bir dille ifade etmiş ama aslında bütün mesele bu ızdırabın ibadetle alakası olmaması.

''KURBAN IZDIRAPTIR''
Onların nasıl dinle alakası yoksa bu ızdırabın da ibadetle bi alakası olmadığını düşüdüğünü çok iyi biliyorum en azından. Ben annemi çok iyi tanıyorum hayvanların acı çekmemesini, insanların acı çekmemesini isteyen Kobani'deki insanlar, açlıktan ölen cocuklar için oturup ağlayan bir insan."

KÖFTESEVER AİLE KURBANA KARŞI

Leman Sam ve Şevval Sam, Milliyet Gazetesi'ne verdikleri bir röportajda, geceyarısı köfte yoğurduklarından bahsediyordu. Bu cümleden et sevdikleri anlaşılan anne-kızın, Kurban ibadeti söz konusu olunca hayvan severlik iddiasıyla Müslümanlara hakaret etmesi, tezat oluşturdu.