Televizyon
07 Oca 2011 08:27 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:56

''ŞEVKET SAKIN O BİLETLERİ ATMASIN!''

Yaprak Dökümü'nde Şevket'in tren hattı bulunmayan Trabzon'a 4 bilet almasıyla başlayan tartışma büyüyor

Google Haberlere Abone ol
Türkiye’yi ekrana kilitleyen Yaprak Dökümü adlı dizinin final bölümünde Şevket adlı karakterin tren hattı bulunmayan Trabzon’a 4 bilet almasıyla başlayan tartışmalara, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) GenelMüdürü Süleyman Karaman da katıldı.

Süleyman Karaman, Atatürk’ün 1937 yılındaki Trabzon’a tren götüreceklerine yönelik vasiyetinin yerine getirileceğini belirterek; dizinin yapımcısı, senaristi, yönetmeni ve oyuncularından aldıkları biletleri saklamasını istedi!

‘BİLETLERİ SAKLAYIN’
Dizinin yapımcısı, senaristi, yönetmeni ve oyuncularına seslenen Süleyman Karaman, senaryo gereği Şevket adlı karakterinin 3 tam, 1 öğrenci bileti aldığını anımsatarak bu biletlerin kaybedilmemesini istedi. Atatürk’ün vasiyeti olan Trabzon hattını kesinlikle inşa edeceklerini vurgulayan Süleyman Karaman “Bu hatta seferlerin başladığı gün, Şevket karakterinin aldığı biletler de geçerli olacak” dedi.

Atatürk, 1937 yılında Trabzon Nutku’nda şöyle demişti: “Efendiler... Vatanın vahdetini, hürriyet ve istiklalini temin eden milletimizi cumhuriyet idaresine kavuşturan inkılabımız iktisadi refah ve saadetimizi, medeniyet âleminde layık olduğumuzmevkide temin edecektir. Bu feyyaz, ahalisi zeki, müteşebbis, çalışkan olan Trabzon’umuzu az zamanda dahili şimendiferlerle raptolunmuş, güzel rıhtım ve limanla teçhiz edilmiş görmek nuhbe-i âmâlimdir.”