Medya
17 Mar 2018 14:40 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:05

Sevilay Yılman'dan Oktay Kaynarca'ya sert tepki: Bu ikiyüzlülükten midem bulanıyor!

Oktay Kaynarca'nın 'rakı-balık' paylaşımına bir tepki de Habertürk yazarı Sevilay Yılman'dan geldi.

'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinin başrol oyuncusu Oktay Kaynarca, geçtiğimiz günlerde arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için Kadıköy’de bir mekanı seçti. Mekanda arkadaşlarıyla eğlenen Oktay Kaynarca’nın Instagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraf ise sosyal medyada gündem oldu.

Gecede sosyal medya hesaplarından paylaşmak için fotoğraf çekilen oyuncuların masadaki içki bardaklarını gizledikleri, buz kovasını ise masada bıraktıkları belirtildi. Sosyal medyada da binlerce kullanıcı bu fotoğrafı yorumladı.

Kaynarca'nın paylaşımı için bir yorum da bugün Habertürk yazarı Sevilay Yılman'dan geldi.

Sevilay Yılman ise bunu "ikiyüzlülük" olarak nitelendirdi. Sevilay Yılman, sosyal medyada büyük tartışmalara yol açan fotoğrafa kızmadığını güldüğünü belirterek "Alkolü övmüyorum, aşırısının da
çok zararlı olduğunu düşünüyorum.İçene içmeyene de büyük saygı duyuyorum, ama içtiği, alkol kullandığı halde siyasi ikbal ya da kariyer çıkarı uğruna içmiyormuş gibi yapanlardan da nefret ediyorum. Bu ikiyüzlülükten midem bulanıyor!"
ifadelerini kullandı.

İşte Sevilay Yılman'ın bugünkü yazısından "Rakı-balık yerine roka-balık!" başlıklı o bölüm:

Oktay Kaynarca... Birlikte oynadıkları dizi arkadaşlarıyla felekten bir gece çalmışlar. Beraber yemişler, içmişler ve bu güzel anları da bir fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirip sosyal medyada paylaşmışlar. Ancak paylaşırken belli ki içilen alkolleri de masanın üzerinden yok etmeyi ihmal etmemişler.

İşte sosyal medyada Kaynarca’nın bu fotoğraf karesi iki gündür tartışma konusu. Aralarında ünlü komedyen Şahan Gökbakar’ın da olduğu isimler dahil birçok kesimden tepki geldi bu fotoğrafa.

Bense güldüm... Hiç öfkelenmeden hem de... Kızmadan. Sadece güldüm; çünkü gazetecilik hayatım boyunca bu tür atraksiyonlara o kadar çok şahit oldum ki! Hem de nerelerde, ne insanlarla... Alkolü övmüyorum, aşırısının da çok zararlı olduğunu düşünüyorum. İçene içmeyene de büyük saygı duyuyorum, ama içtiği, alkol kullandığı halde siyasi ikbal ya da kariyer çıkarı uğruna içmiyormuş gibi yapanlardan da nefret ediyorum. Bu ikiyüzlülükten midem bulanıyor!

Ve değerli okurlarım, o kadar çok ki bu tiplerden; anlat desen hangi şarap türünden hangi tadın alındığını bilecek kadar gurme olan ama konu iktidara yakın bir medya patronunun yanında gündeme gelince Yeşilaycı kesilerek, “Hayatımda bir kez şarap içtim. O da yıllar yıllar evvel. Bir kadeh beyaz şaraptı” deyip de sözüm ona göz boyamaya çalışan...

Maalesef bu durum artık bir gelenek haline geldi. Ne yazık ki alkol aldığı, kullandığı halde ısrarla içmediğini söylemek son zamanların bir ritüeli oldu. O nedenle şaşırmadım Kaynarca ve arkadaşlarının, “Biz rakı-balık değil, sadece roka-balık yapıyoruz” gösterilerine... “Hiç şaşırmadım” dedim ya, sadece güldüm...