Medya
29 Kas 2022 09:02 Son Güncelleme: 29 Kas 2022 09:26

Serpil Yılmaz’ın yeni adresi belli oldu! Sözcü ile yolları ayrılmıştı…

Yazdığı yazılarla hem iş hem de siyaset dünyasının nabzını tutan Serpil Yılmaz’ın yeni adresi belli oldu.

Yaklaşık 3 yıldır Sözcü'de köşe yazıları yazan deneyimli isim Serpil Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Sözcü'deki işine son verildiğini açıklamıştı. Yazdığı yazılarla hem iş hem de siyaset dünyasının nabzını tutan Yılmaz'ın yeni adresi belli oldu.

Serpil Yılmaz, Halk TV kadrosuna dahil oldu. Haftada 2 gün yazılarıyla halktv.com.tr'de okurlarıyla buluşacak olan Yılmaz, aynı zamanda ekranda da yer alacak.

Söz konusu transfer haberini Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu yaptığı paylaşımla duyurdu:

“Ekonomi gazeteciliğinin başarılı ve ilkeli kalemi Serpil Yılmaz da Halk TV'de. Dik duruşu ve gerçek haberciliği ilke edinen Halk TV ailesi güçlenerek büyüyor. Sevgili Serpil Yılmaz'a aramıza hoş geldin diyoruz.”

SERPİL YILMAZ KİMDİR?

Serpil Yılmaz, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Gazetecilik mesleğine, 1985 yılında Güneş gazetesinde ekonomi muhabiri olarak başladı. Daha sonra, Tan, Sabah ve Yeni Yüzyıl gazetelerinde çalıştı.

Meslek hayatının 15 yılını geçirdiği Milliyet ve 2011-2018 yılları arasında çalıştığı Habertürk gazetelerinde yer alan köşesinde iş dünyası, ekonomi, enerji, kadın ve çevre konularına odaklandı. Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Yılmaz, Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) de fahri üyesi.