Magazin
25 Ağu 2022 09:30 Son Güncelleme: 25 Ağu 2022 09:34

Seren Serengil: Gülşen din ve ahlak dersi alsın

Şarkıcı Seren Serengil, konser verdiği esnada "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" diyen Gülşen'e tepki gösterdi. Gülşen hakkında soruşturma başlatıldığını öğrenen Serengil, "Bu çok ağır bir ithamdır derhal özür dilemelidir" dedi.

Şarkılarının yanı sıra konser kıyafetleriyle adından söz ettiren Gülşen'in nisan ayında sahnede yaptığı bir konuşma gündem oldu. Sahnede bir kişiyi eleştiren Gülşen, "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi. Sapıklığı oradan geliyor herhalde" dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Gülşen'in sahnede imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı Türk Ceza Kanununun 216. maddesinde yer alan "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatıldı. Savcılıkça yapılan açıklamada, Gülşen'in kolluk görevlilerince mevcutlu olarak hazır edilmesi talimatı verildiği belirtildi.

Twitter gündeminde birinci sırada yer alan Gülşen'e bir tepki de Seren Serengil'den geldi. Gülşen hakkında soruşturma başlatıldığını öğrenen Serengil, "Bir zahmet. Oraya din ve ahlak dersi alan pırıl pırıl kardeşlerimizin, kız kardeşlerimizin Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayladığı bir okuldur. Bugüne kadar sapık çıktığını hiç görmedim. Bu çok ağır bir ithamdır derhal özür dilemelidir. Ve bence öğrenmenin yaşı yok, din ve ahlak dersi alabilir" dedi.