Spor
27 Şub 2024 09:26 Son Güncelleme: 27 Şub 2024 09:31

Serdar Ali Çelikler'den hakemlere ağır sözler! Tepki çekti, özür diledi...

Trendyol Süper Lig'in 27. haftasında konuk ettiği Bitexen Antalyaspor'u 2-1 yenen Galatasaray, liderliğini sürdürdü. Maç sonrası Serdar Ali Çelikler'den çok tartışmalı ifadeler geldi. Çelikler maçının yan hakemi Mustafa Savranlar'a "Karına sövseler, buyur ağabey akşam ben getireyim diyeceksin" dedi.

Futbol yorumcusu Serdar Ali Çelikler, Galatasaray-Antalyaspor maçının ardından hakem yönetimine tepki gösterdi. Karşılaşmanın yan hakemi Mustafa Savranlar'a "Sen hakem değilsin, adam da değilsin" diyen Çelikler, "Senin anana avradına sövseler duymayacaksın, karına sövseler “buyur abi akşam ben getireyim” diyeceksin" ifadelerini kullandı.

Trendyol Süper Lig'de 27. haftanın kapanış maçında konuk ettiği Bitexen Antalyaspor'u 2-1 yenen Galatasaray, liderliğini sürdürdü.

Karşılaşmayı Vole YouTube kanalında yayımlanan "Son Round" programında değerlendiren Serdar Ali Çelikler, karşılaşmanın hakem ekibine tepki gösterdi. Çelikler'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"KARINA SÖVSELER “BUYUR ABİ AKŞAM BEN GETİREYİM” DİYECEKSİN"

Ahlaksızlık, şerefsizlik, tiyatro izliyoruz. Mustafa Savranlar, Kerem Demirbay gözünün önünde Erdoğan’ı tutup atıyor, faul bayrağı kaldıramıyorsun. O pozisyon az daha gol olacaktı. Gözünün önünde görmüyorsun bir de yalandan bakıyorsun. 3 kere sana “f… off” diyor duymuyorsun, görmüyorsun. Çünkü sen adam değilsin. Hakem değilsin adam da değilsin. Senin anana avradına sövseler duymayacaksın. Karına sövseler “buyur abi akşam ben getireyim” diyeceksin. O haldesin. Çünkü siz ahlaksızsınız.

"YABANCI HAKEM GELMEDİĞİ SÜRECE BU LİGDEN BİR ŞEY OLMAZ"

Penaltısında ofsaytında değilim ben, bunu her seferinde söyledim. O zaman bu hakemler yönetmesin. Kendilerine sövdükleri zaman susuyorlar, yarabbi şükür diyorlar. Yabancı hakem gelmediği sürece bu ligden bir şey olmaz. Adil bir lig olmaz.

"TORREIRA’YA YÜZDE YÜZ KIRMIZI KART VAR GÖRMÜYORSUN, ÇÜNKÜ KORKUYORSUN"

Penaltıyı verdin, tartışırız sana göre penaltıdır bana göre değildir. Ofsayt pozisyonuyla ilgili bin tane tartışma var. Ben bilemiyorum ofsayt mı değil mi. Benim gördüğüm adam değil bunlar. Torreira’ya yüzde yüz kırmızı kart var görmüyorsun, çünkü korkuyorsun. Korkmakta da haklılar bak hak da verdim. O zaman yabancıları getirelim. Niye bunu çekiyoruz ki biz? Bu kadar baskının altında, bu kadar demeç savaşlarının içinde korkuyor da olabilirler. Talimat aldıklarını sanmıyorum, baskının altındalar diyorum o zaman yabancı getirelim. Ayıp denen bir şey var.

"TORREİRA’NIN AYAĞINA GELMEDEN..."

Ofsayt pozisyonunda Torreira’nın ayağına gelmeden ofsayt çizgisinin çizildiği kanıtlanmış şekilde iddia edildiği söyleniyor. Bilemiyorum ben o kadarını. Twitterda gezen şeylere inanmamayı öğrendim ben. O zaman görüntüler doğruysa, tekrar ediyorum görüntülerin doğru olup olmadığını bilmiyorum.

ÖZÜR DİLEDİLER

Olayın ardından Çelikler ve VOLE kanalından özür mesajı yayınlandı. Vole'nin X hesabından yapılan paylaşım şöyle: 

"Yorumcumuz Serdar Ali Çelikler, Galatasaray - Antalyaspor maçı sonrası kullandığı ifadelerle ilgili aynı yayında ve sonrasında kişisel sosyal medya hesabından özür dilemiştir. VOLE olarak kullanılan bu dili biz de hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz. Yaşanan olayla ilgili herkesten özür dileriz."