Spor
08 Eyl 2021 01:15 Son Güncelleme: 08 Eyl 2021 01:20

Şenol Güneş’ten istifa sorusuna imalı yanıt! ‘Düzen ve şeytanlık karışmış’

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Hollanda karşısında alınan 6-1'lik yenilginin ardından açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş'in istifa sorusuna verdiği imalı yanıt dikkat çekti.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, A Milli Takımımızın Hollanda'ya deplasmanda 6-1 gibi farklı bir skorla mağlup olmasının ardından konuştu.

Hatalar yapıldığını kabul eden Güneş, "Kötü bir gece, kötü bir maç oldu. Daha iyi oynayabilirdik; başaramadık. Farklı bir skordan sonra 'Şöyle yapsaydık, böyle yapsaydık' olmaz. Seçimlerimiz yanlıştı. Oyuncularımız yetenekli ve karakterli. Oyun olarak geriye gitmemiz olmadı. 15-16 puan yapmamız gerekirken 11 puandayız, üzgünüz. EURO2020 ve Dünya Kupası'na gitme hayalimiz vardı. Ancak hala şansımız var. Çok üzgünüm, büyük bir mutluluk verdik." dedi.

 "SORUMLUSU BENİM"

İstifa çağrılarına da yanıt veren Güneş, "Bir senedir hakkımda yapılmak istenen şeyleri saygıyla karşılıyorum. Sorumlusu benim. Yönetim gereken desteği verdi. Herkes üzülüyor. Beni seven de sevmeyen de üzülüyor. Türk olan üzülür ama oyunculara dokunurlarsa yanlış yaparlar. Yönetim de sahaya çıkıp oynamadı. Sorumlu benim, konuşulur. Var olanı yok etmek istiyorsanız yerine bir şey koymalısınız. Benim için demiyorum, kültürle ilgili diyorum." şeklinde konuştu.

"DÜZEN VE ŞEYTANLIK KARIŞMIŞ"

 Kendisine gösterilen kimi tepkilere imalı bir cevap veren deneyimli hoca, "Düzen ve şeytanlık karışmış. Düzen artık şeytanlık olmuş. İyi sonuçlar alarak şeytani düzeni bozabilirdim." ifadelerini kullandı.

 RIDVAN DİLMEN VE ERSİN DÜZEN’E GÖNDERME Mİ YAPTI?

 Şenol Güneş’in “İyi sonuçlar alarak şeytani düzeni bozabilirdim” sözleri TRT Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ve sunucu Ersin Düzen’e gönderme olarak yorumlandı.

ERSİN DÜZEN İSTİFAYA DAVET ETMİŞTİ

 Hollanda maçının devre arasında Milli Takımın performansını değerlendiren Rıdvan Dilmen, eleştirilerde bulunmuştu.

 Sunucu Ersin Düzen ise, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Şenol Güneş’i istifaya davet etmişti.