Gündem
13 Eki 2019 23:38 Son Güncelleme: 13 Eki 2019 23:42

Şenol Güneş, Fransız gazetecilerin operasyon sorusuna yanıt verdi

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, yarın Avrupa Şampiyonası Elemeleri kapsamında grupta Fransa ile deplasmanda oynayacağı maç öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı...

Şenol Güneş, Fransız gazetecilerin operasyon sorusuna yanıt verdi

Güneş, Fransız gazetecilerin, Barış Pınarı Harekatına ilişkin sorularına da basın toplantısında yanıt verdi.

“Türkiye kendi ülkesinde terörle yıllardır uğraştığı için ve bunun dış kaynaklı olarak çevredeki teröristlerin insanlarımızı rahatsız etmesi sebebiyle bir müdahale durumu var” diyen Güneş şöyle  konuştu:

“Siyasi bir açıklama yapmak istemiyorum ama bizim çocuklarımız da asker olabilirdi ki çocuklarımız asker… Hiçbir insan ölmesin. Terörün bütün ülkelerin şiddetle kınaması gerekiyor ama herkes terörü işine geldiği gibi kullanıyor. Türkiye bunu yıllardır yaşıyor. Karşınızda bir devlet olduğu zaman işiniz kolay. Suriye’deki boşlukları herkes biliyor şu anda, Amerika, Rusya, Batı ülkeleri orada cirit atıyor ama oradaki şiddetten en büyük zararı Türkiye görüyor. Sınırları geniş, kendini korumak için her türlü girişimi de yaptı uluslararası ama derdimizi anlatamadık. Ölümü şiddeti kimse istemiyor ama maalesef bunlar oluyor. Biz insanımızın ölmesini, kimsenin ölmesini istemiyoruz. Oraya gider askerlerimizin yanındayız. Fransa’ya da olsa aynı şekilde… Şiddet olursa, kötülük olursa, kadına, insana eziyet olursa hepsinin karşısında durmak gerekir, bu insanlık gereğidir. Amerika, Rusya, Fransa Devleti bizim sınırlarımız içine terörü sokmayacaksa bizim askerimiz oraya gitmez hiç kimse merak etmesin.”