Gündem
04 Haz 2021 13:59 Son Güncelleme: 04 Haz 2021 14:19

Selda Bağcan'dan sanatçılara destek verilmemesine tepki: Gözler kör, kulaklar sağır

2020 Mart’ından bu yana sahnelerden uzak kalan sanatçılar, müzisyenler, sahne emekçileri için bıçak kemiğe dayandı.

Sanatçı Selda Bağcan, devletin sanat emekçilerine destek olması gerektiğini belirterek, "Tüm bu paraları betona, yollara, köprülere dökeceğinize insanlara yatırım yapın, çünkü taşlar yenmiyor" dedi. 

Bağcan Odatv'ye yaptığı açıklamada, "Bu zorlu süreçte sanat emekçilerinin bir kısmı ailesinin yanına döndü, bu yaştan sonra anne babanın eline bakacaklar. Bu çok üzücü bir durum, 15 ay çok uzun bir süre. Kapanma kararında haklı olabilirler ama tüm dünya devletleri;  İngiltere, Almanya, Fransa, Amerika  sanatçılarına destek oldu, para verdi. ‘Oturduğunuz yerde biz size bakarız’ dediler. Burada ise insanlar açlıktan, umutsuzluktan intihar ettiler. Sadece müzisyenler değil; insanlar aç kaldı, açlık büyüdü maalesef gözler kör, kulaklar sağır, memleketimden insan manzaraları bu şekilde… Tüm bu paraları betona, yollara, köprülere dökeceğinize insanlara yatırım yapın, çünkü taşlar yenmiyor. İnsanlarınıza baksaydınız hele ki şu dönemde. Herhalde bu yaz Temmuz’dan itibaren konserler başlayacak diye umut ediyoruz." diye konuştu. 

Bağcan, 3 ay süren bin TL’lik yardım için ise "1000 lira destek verdiklerini duydum, o da para değil. Çevremde destek, kredi alanların bir çoğu da faizli para almış. Devlet bu zamanda vatandaşının yanında olmayacaksa ne zaman olacak?” ifadelerini kullandı.