Televizyon
11 Şub 2021 00:10 Son Güncelleme: 11 Şub 2021 08:31

Selçuk Tepeli'den Enis Berberoğlu'na sert sözler: "Suç işliyorsun"

Fox Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli bugünkü bültende ilginç bir çıkış yaparak Enis Berberoğlu'nun tavrını eleştirdi.

FOX Ana Haber’de Selçuk Tepeli, Anayasa Mahkemesinin hakkında “hak ihlali” kararı verdiği Enis Berberoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

Berberoğlu’nun, AYM’nin kendisi lehine verdiği karara rağmen milletvekilliği koltuğuna gidip oturmamasına sert sözlerle yüklenerek, “Kendisi de bu konuda suç işliyor olabilir şu anda” dedi.

CHP’nin neden bu konu üzerine ciddiyetle düşmediğini de bilmediğini ve anlamadığını aktaran Selçuk Tepeli, “Şu anda siz eğer Meclis’e 5 gün boyunca gitmezseniz karma komisyon sizi Meclis’ten milletvekilliğiniz düşürülmesi için oylama talebinde bulunabilir. CHP’liler bunun farkında mı bilmiyorum.  Umurlarında mı onu da bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Tepeli, Berberoğlu ile aynı fikirde olmadığını belirterek dava konusu olan MİT TIR’ları haberini de yapmayacağını sözlerine ekledi.

Tepeli, konuşmasını ise "Durum tuhaftır" diyerek bitirdi.

İşte o sözler:

NE OLMUŞTU

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, MİT TIR'ları davasında suçlu bulunarak 13 Haziran 2017 tarihinde 25 yıl hapis cezasına çarptırılmış ve milletvekilliği de 4 Haziran 2020 tarihinde düşürülmüştü. Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunan Berberoğlu hakkında hak ihlali kararı verilmişti.