Gündem
20 Mar 2023 19:02 Son Güncelleme: 21 Mar 2023 01:00

Sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı yükseldi

Şanlıurfa ve Adıyaman'ı vuran sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı yükseldi. Yapılan açıklamaya göre, selde hayatını kaybedenlerin sayısı 20'ye çıktı.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin vurduğu Şanlıurfa ve Adıyaman'ı bir de sel felaketi vurmuştu. Şanlıurfa ve Adıyaman'daki selde yaşamını yitirenlerin sayısı 20'ye yükseldi.

Adıyaman'ın Tut ilçesinde selde kaybolan anne ve kızını arama çalışmaları sırasında çocuk cesedi bulundu. Üzücü haber ile birlikte sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 20'ye yükseldi.

Kentte 15 Mart'ta şiddetli sağanak sonrası yaşanan selden etkilenen Tut ilçesindeki Havutlu köyü yakınlardan geçen kanalda yürütülen arama çalışması sırasında bir çocuk cesedine ulaşıldı.

Su ve balçığın bulunduğu yerden çıkarılan cesetle ilgili kimlik belirleme çalışmalarına başlandı.

NE OLMUŞTU?

Tut'ta 15 Mart'ta şiddetli sağanak sonrası yaşanan selde konteynerin sürüklenmesi sonucu Selma Sarıkaya ve kızı Emine Sarıkaya'nın cansız bedenine ulaşılmış, kaybolan Fatma Tekdal ve 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra'nın bulunması için çalışma başlatılmıştı.

Çalışmalar sırasında sabah saatlerinde Boyundere Köyü yakınlarında bir kadın cesedi bulunmuş, Fatma Tekdal'ın yakınlarının, cesetle ilgili teşhiste bulunduğu ancak kesin kimlik tespitinin yapılabilmesi için DNA örneklerinin Adli Tıp Kurumuna gönderildiği öğrenilmişti.