Gündem
20 Mayıs 2021 00:49 Son Güncelleme: 20 Mayıs 2021 00:57

Sedat Peker'in iddiaları Süleyman Soylu'yu kızdırdı: Karısının iç çamaşırına sığınan edepsiz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker' "karısının iç çamaşırına sığınan aciz, edepsiz" olarak niteledi. Soylu, AKP'nin iktiranda ilk yaptığı işin mafyayı siyasetten temizlemek olduğunu iddia etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker’in kendisi hakkında iddialara TRT’de katıldığı programda cevap verdi. Soylu, uluslararası bir operasyonla karşı karşıya olduğunu belirterek, AKP’nin ilk başardığı iş Türkiye’yi mafya sisteminden temizlemek olduğunu söyledi.

Sedat Peker’in sosyal medya üzerinden kendisine yönelik iddialarıyla ilgili Soylu, “Burada uluslararası bir operasyon var ve bu operasyon nasıl, hangi ayaklar tarafından yönetildiğini çok net bir şekilde ifade ettim. Devlet Süleyman Soylu’yla değildir, burası Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bu devlet suçluyla suçsuzu, haklıyla haksızı en iyi bilen anlayışa sahiptir. Alır, getirir, adalete teslim eder. Bu bir operasyondur, bu operasyon devam ediyor. Hiç kimse merak etmesin, millet bu koltuklarda oturanlara yanlış iş yaptırmaz” diye konuştu.

‘MAFYA TİPİ ÖRGÜTLENMELERDEN NEFRET ETTİM’

Soylu, bir takım muamma işlerin döndüğünü iddia ederek, şunları söyledi: “Ben dava dilekçelerimde de ifade ettim, bir takım muamma işler var. Bunların hepsi, savcı beni çağıracak değil mi? Biz namusumuzu bu işle kazanmadık. İftiraların, yalanların ve bu konuda bir takım operasyonların karşısında kalabilirsiniz. Allah yakışan iftiradan korusun. Şimdi diyorlar ki şöyle oldu, böyle oldu. Ben söyledim, tekrar söylüyorum, hayatımda en nefret ettiğim mafya tipi örgütlenmelerdir. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Silmek, süpürmek ve bir daha bu ülkeye bunları musallat etmemek bizim namusumuzdur. ”

 ‘OPERASYONU BEN BAŞLATTIM’

Peker’e yönelik operasyonu kendisi olduğunu iddia eden Soylu, “Bu operasyonu yapan benim ya. Duran bir operasyonu harekete geçiren benim. Bursa’daki operasyonun bizatihi yöneticisi benim. Orada Köfteci Yusuf’a çökmeye çalışıyorlar. Bana milletvekillerimizle geliyorlar, ben de operasyonu başlatıyorum. 2-3 ay teknik dinlemeye alınıyor, sonra operasyona dönüyor, her şey var, videolar tehditler. İzmir’de de var, İstanbul’da da var. İstanbul’u da aylar sonra operasyona döndüren benim. Başlangıcının bildirilmemesi de hatadır. Babamızın oğlu olsa, kim olursa olsun, bu ülkede mafya tipi örgütlenme yapıları üzerinden yapılanlara hayat hakkı tanımayız. Buralarda nasıl riskler alındığını, hangi adımlar atıldığını devletimizin kayıtları en güzel şekilde tutacaktır. Ben her şeyi takiple yükümlüyüm. Manav meyvesi mi takip edersin, kasap eti mi takip edersin, herkesi takiple yükümlüdür. “diye konuştu.

‘KORUMA BENDEN ÖNCE VERİLMİŞ’

Sedat Peker’e korumanın kendisinin bakan olmadan 1,5 yıl önce verildiğini savunan Soylu, şunları söyledi: “Benden 1,5 yıl önce koruma verilmiş, benim zamanımda da alındı. Devlet dönem dönem koruma verir, bugün Kobani davasındakilerde de koruma var. Yargılananlarda. Yani neden? Bir maraza çıkmasın, provokasyonla karşı karşıya kalınmasın diye. Gazeteci bir yazı yazar, tehdit edilir. Bu konudaki en büyük müşterilerimiz de gazetecilerle hakimlerdir. Devlet o gün bir karar vermiş, verdiği kararda da onun da bir nedeni vardı. Bunun üzerinden Süleyman Soylu şöyle yaptı, böyle yaptı”

‘HADİ BEYİ GÜNAYDIN GAZETESİ’NDEN TANIRIM’

Sedat Peker’in kendisiyle temasının olmadığını belirten Soylu, “Anlıyorum ki ben uzun süredir organize suç şebekesi liderinin hedefindeyim. Peki benimle temas edebilmiş mi kimse? Biz herkesin hedefindeyiz. Ulaşayım, bana normal bir vatandaş ulaşır sokakta. Bizim temsil ettiğimiz devlet, millet, emaneti veren cumhurbaşkanı. Yıllardan beri tanıdığım insanlar. Biz çok böyle, şöyle bir geçmişim var benim. DYP İstanbul İl Başkanlığı yaptım, bakmayın bir medyayla çok şey değilim, ancak bir muhataplık olursa karşı karşıya geliyoruz. Sayın Çiller zamanında İstanbul medyasında da önemli bir etkinliğim söz konusuydu. İkili ilişkilerimi geliştirmiştim. Yorucu bir iş o. Netice itibariyle birçok ahbabım, arkadaşım oldu. Bu iki arkadaş, Hadi Bey’i, Günaydın gazetesindeki fotoğrafçılığından tanırım” diye konuştu.

Soylu, Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın  kendisiyle Sedat Peker arasında aracı olduğu yönündeki iddiayla ile ilgili olarak, “Aracılıktan haberimin olması idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey olabilir mi? Keklemişler, ben ne yapayım” dedi.

Soylu, Peker’in Türkiye’de bir siyasetçiye aylık 10 bin dolar ödeme yaptığını iddia etti.

‘KARISININ İÇ ÇAMAŞIRINA SIĞINAN ZAVALLI’

Soylu, Sedat Peker’in evinde yapılan aramada karısının iç çamaşırlarının erkek polisler tarafından aranmaya çalışıldığı ve eve köpek sokulduğu iddialarıyla ilgili ise “Videolarının talibi var, gelsin anlatsın burada. Türk polisi ne yapacağını iyi bilir. Gösterin bakalım karısına ne yapmışlar.  Karısının iç çamaşırına sığınan aciz, edepsiz. Burada ne var? Onlarca kadın polis var. Burada bir kurgu var” diye konuştu.

Soylu, Sedat Peker videolarının ilk ikisini izlediğini belirterek, hedefin Türk devleti olduğunu iddia etti.