Gündem
10 Haz 2021 09:08 Son Güncelleme: 10 Haz 2021 09:13

Sedat Peker'den Ziraat Bankası'na 'Demirören' çağrısı: Yurt dışına kaçırmadan mallara el koyun

Sedat Peker Twitter'dan Demirören ailesine verilen kredi nedeniyle Ziraat Bankası'na "Yurtdışına kaçırmadan mallarına el koyun yoksa gelecekte hukuk önünde siz de mahkum olursunuz" dedi.

Organize suç örgütü liderliğinden hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Demirören ailesini hedef almaya devam ediyor.

Kaldığı otelin ifşa olduğunu ve yer değiştirmek için uzun bir yolculuk yapacağını duyuran Peker Twitter'dan Ziraat Bankası'nın 'pambıkören' diye bahsettiği Demirören'e verilen krediyle ilgili şunları yazdı:   

'YURTDIŞINA KAÇMADAN MALLARINA EL KOYUN'
1-Pambıkören, Kemer Country’deki arsayı Esat Edin’den önce 5 milyon dolar borçlandırıp, sonra hacız getirip 12 milyon dolara aldın, çöktün. 12 milyon dolarlık arsayı Sadık Soylu vasıtasıyla imar çıkartarak Ziraat Bankası’ndan aldığın 750 milyon dolara karşılık teminat olarak verdin

2- Mahkeme imarı iptal etti. Senin arsan artık çöp. Ziraat Bankası yönetimini uyarıyorum. pambıkören paralarını yurtdışına kaçırmadan tüm mallarına el koyun. Yoksa kanun önünde gelecekte sizler de mahkum olursunuz.

3- Bu iki tweeti hem suç duyurusu olarak hem de burada kalması için yazdım. Ziraat Bankası’ndan pambıkörenin kullandığı kredinin karşılığında artık hiçbir teminat yoktur (sen bittin pambıkören). Kemer countrydeki arazine artık pambık ekersin."

4- 50 milyon dolara getirttiğin o devasa uçağın var ya, birazcık namusun varsa o dahil tüm lükslerini Ziraat Bankası’na teslim edersin. Ziraat Bankası’ndan senin çaldığın para, gariban çiftçinin alın teriyle kazandığı paradır. Köylü milletin efendisidir. Mustafa Kemal Atatürk