Gündem
23 Mayıs 2021 11:41 Son Güncelleme: 23 Mayıs 2021 12:22

Sedat Peker'den bomba Uğur Mumcu iddiası: Şehit olduğunda yanına ilk gelen kim?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, mafya-siyaset-güvenlik sarmalına ilişkin iddialarda bulunduğu videoların yedincisini yayımladı.

Daha önce yayımladığı videolardaki mekandan farklı bir mekanda çekim yapan Peker, konuşmasına yine yoklama alarak başladı ve Süleyman Soylu'nun yoklamasını almayacağını söyledi.

Mekan değişikliğiyle ilgili olarak açıklama yapan Peker, "Türkiye'den kalabalık bir grup arkadaş geldi. O yüzden mekan değiştirdik. Daha sonra tekrar bir mekan değişikliği yapabiliriz" dedi.

Uğur Mumcu iddiası: Katil en önce gelir, Mehmet Ağar

Yayınladığı videoda 1993 yılında arabasına konulan bomba ile katledilen gazeteci Uğur Mumcu hakkında da konuşan Peker, şunları söyledi:

Uğur Mumcu, görüşüne katılırsınız katılmazsınız. Bence şehittir. Neden öldürüldü? Öldürüldüğü zaman yazdığı yazılara bakın. Terör bölgelerinde uyuşturucu tarlaları olur, satışları olur ve silah ticareti. Uğur Mumcu şehit ediliyor. Yanına ilk gelen kim, katil en önce gelir, Mehmet Ağar. Eşine diyor ki, ‘Ben buradan bir tuğla çekersem devlet aşağı iner’ Bu meşhur sözdür. Devletin içinde yaşayanlar bunu bilirler. Uğur Mumcu, temiz adam, saf adam, tek başına bir adam. Uğur Mumcu, terörle ilgili yazıyor ama terörden menfaat elde edenlere gelince adamı tak şehit ettiler.

Peker, Mehmet Ağar ile ilgili başka bir iddiasını da şöyle dile getirdi:

Emniyet Müdürlüğü döneminde Behçet Cantürk, Hüseyin Baybaşin, Savaş Buldan uyuşturucu işi yapıyorlardı. Hepsinden para aldı. En son siyasete girdi. Hayali cumurbaşkanlığıydı. Adam oraya çıkarken geçmişini temizlemek için Tansu Hanım'ı ikna etti. Milli Güvenlik Konseyi'ne sunum yaptı. Milli Güvenlik Konseyi'nde 'devletler kendi gelecekleri için bu tip eylemler yapabilir' diye sözlü karar çıkarıp başladılar hepsini öldürmeye. Vatan millet için değil kendi geçmişini temizlemek için yaptı.