Gündem
08 Mayıs 2020 15:39 Son Güncelleme: 08 Mayıs 2020 15:59

Sedat Peker'den Berat Albayrak mesajı! "Beni yok etmeye çalışıyor!"

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, son yayınladığı video ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ilgili iddialarda bulundu.

Organize suç örgütü liderliğinden hükümlü olan Sedat Peker, sosyal medya hesabından ve YouTube üzerinden yayınladığı bir video ile yurt dışına çıkma nedenini açıkladı. Peker, söz konusu videoda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kendisini yok etmeye çalıştığını öne sürdü.

Geçmişte organize suç örgütü liderliğinden yargılanıp hüküm giyen Sedat Peker, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın kendisini "bitirmek" ve hapis cezası aldırmak için birçok kez girişimde bulunduğunu söyledi. 

Peker, YouTube üzerinden yayınladığı bir video ile yurt dışına çıkma nedenini açıkladı. Yaklaşık iki yıl önce bazı insanların kendisine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın kendisini bitirmeye çalışacağını söylediğini ancak bunları ciddiye almadığını ifade eden Peker, "Sonra bir dönem bu sürekli devam edince beynimin içinde bu yer edinmeye başladı. Yanıma gelenler sürekli bunu söylemeye başladı. Bir gün bana bir telefon yollandı. Bu telefonun kamerasından çekim yapılmış kamera çekiminin içerisinde bir dosya ve bu dosya bana karşı hazırlanan örgütlü bir suç dosyası. Ben bunu alınca dedim ki UYAP’a kaydedilmemiş. Sayın cumhurbaşkanımızın sözü var. ‘Fettullahçıların yapmış olduğu hiçbir şeyi yapmayacağız’ diye ancak UYAP’a işlenmemiş ya da işlenmişse başka bir isimle işlenmiş FETÖ'cülerin taktiği olan bu şekilde dosya hazırlanmanın anlamı ne olabilir. Bana böyle bir dosya yok dediler. Daha sonra bana dönüp, 'ya önemli bir şey değil' dediler. Ben de "abi Allah aşkına önemli bir şey olmasa bunu UYAP'a yüklerler mi?' dedim. Bunda büyük bir art niyet var" diye konuştu.

"BERAT BEY GÖZALTINA ALIN DEDİ"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Berat Albayrak'la ilgili iddiaların sürekli duymaya başladığını dile getiren Peker, bundan artık emin olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

"Ben bununla ilgili yapacağım en iyi şeyin yurt dışına çıkmak olduğuna karar verdim. Yıurt dışına çıkarken iki gün sonra dönecekmiş gibi kayırlar tutturdum. Ancak içimden geçen şey geri dönmemekti. Hem eğitimim hem tedavilerim işlerim vardı. Uçağa bindik tam uçak kalkacakken pistin orada 1 saat kadar durduruldu. Kaptana sordum 'bilmiyorum' dedi. Sonra dediler ki 'Sayın Cumhurbaşkanı'nın uçağı gelecek ondan bekliyoruz'. Ama o gün Cumhurbaşkanı'nın uçağının oraya inişi yoktu. Neyse biz uçağa bindik. Karadağ'a geldik. 2-3 saat sonra arkadaşım aradı. 'Sizi bugün havaalanında beklettiler, Berat Bey talimat vermiş sakın yurt dışına çıkmasına izin vermeyin. Onu gözaltına alın sonra cezaevine atın'. Demişler ki 'Efendim dosya hazır değil.Yasak olmadığı için bırakmazsak suç olur. Zaten sürekli Karadağ'a gidip geliyor. Yine gelir.' Artık kafamın içinde her şey netleşti kesinlikle Berat bey beni yok etmek istiyor"

"BEN GERİZEKALI DEĞİLİM"
Videonun ilerleyen bölümlerinde "Oradan bakınca ben buradan gerizekalı gibi görünüyorsam bu benim için ölümden daha kötü…" ifadesini kullanan Peker, bu tür hamleleler karşı soğuk kanlılığını koruyacağını belirterek, "Yani sizin planınız bu mu? Yani sizin zeka seviyeniz bu mu? Benim sinirlerim çelikten kardeşim… 80 milyonu çıkarın küfür ettirin isterseniz… İsterseniz 8 milyarlık dünya nüfusunu küfür ettirin" dedi.