Gündem
03 Haz 2021 22:24 Son Güncelleme: 03 Haz 2021 22:37

Sedat Peker’den para alan siyasetçi kim? Ahmet Şık isim verdi!

Ahmet Şık, Sedat Peker’in para aldığını açıklayacağı siyasetçi ile ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun “Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi” iddiasındaki isim hakkında çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

Söz konusu ismin AKP MKYK Üyesi Milletvekili Metin Külünk olduğunu ileri süren Şık, “Pazar günü Metin Külünk'ün adını çok duyacağız anlaşılan. Bakalım Külünk kaç para almış? Kim ve ne için almış?” dedi.

İşte Ahmet Şık’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar:

Meclis Başkanı'nın çağrısını Sedat Peker karşılıksız bırakmayacağını dün duyurmuştu zaten. Pazar günü Metin Külünk'ün adını çok duyacağız anlaşılan. Bakalım Külünk kaç para almış? Kim ve ne için almış?

“Erdoğan hükümetinin Almanya'daki silahlı kolu” olarak nitelenen ve Almanya'da faaliyetleri yasaklanan “Osmanen Germania BC” grubunun (=Almanyalı Osmanlılar çetesinin) finansal desteğinin Metin Külünk tarafından sağlandığı iddia edilmişti.

Alman medyasında çıkan haberlere göre, "Külünk birçok kez ‘Almanyalı Osmanlılar’ın ileri gelen isimlerine para verdi ya da verdirdi. Almanya’daki soruşturma ekipleri bu parayla ateşli silah satın alındığını tespit etti."

Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanı Herbert Reul’un hazırladığı bilgilendirme raporuna göreyse, örgüt liderinin Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik tarafından 2016’nın ekim ayında Ankara’da kabul edildi."

 Ahmet Şık’tan Metin Külünk iddiası! ‘Bakalım kaç para almış?’

“İFŞA ETMİŞ OLACAK”

Ahmet Şık, Tweet'lerinin devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü yayınlayacağı videoda kendisinden para alanın kim olduğunu açıklayacağını söyleyen Peker, Almanyalı Osmanlılar çetesinin Külünk tarafından nasıl beslendiğini de ifşa etmiş olacak.”

 Ahmet Şık’tan Metin Külünk iddiası! ‘Bakalım kaç para almış?’