Magazin
26 Eyl 2013 09:40 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:40

SEDA SAYAN'IN NEDEN DÖRT YIL HAPSİ İSTENİYOR?

Ünlü şarkıcı ve televizyon sunucusu Seda Sayan, hakkında 4 yıl hapis istendi..

Şarkıcı Seda Sayan'ın, kamuoyunda "Ankaralı Turgut" olarak bilinen Turgut Karataş'a hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu iddiasıyla, 4 yıl hapis istemiyle yargılandığı davada, sunucu Ece Erken tanık sıfatıyla ifade verdi.

İstanbul 12. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Seda Sayan katılmazken, müşteki Turgut Karataş hazır bulundu. Duruşmada tanık sıfatıyla ifade veren Ece Erken, olay günü Turgut Karataş'ı programına konuk olarak aldığını belirterek, programın başlamasından kısa bir süre sonra stüdyonun girişine gelen Sayan'ın, konuğu Karataş'a hakaretlerde bulunduğunu öne sürdü.

Bu sırada canlı yayında olduklarını ve yayının bu nedenle kesildiğini anlatan Ece Erken, hayatında ilk kez başına gelen bu olay yüzünden ağlamaya başladığını ifade ederek, "Kanalın genel koordinatörü Osman Gökçek, beni arayarak 'rica ediyorum idare et, Turgut Bey'i dışarı alalım' dedi. Daha sonra programa tek olarak devam ettim" diye konuştu.

Erken'in ardından tanık olarak dinlenen Turgut Karataş'ın prodüktörü Emir Can Ata ise, stüdyoda yaşanan olay sonrası polisi aradıklarını, ancak polis geldikten sonra dışarı çıkabildiklerini söyledi. Tanıkların dinlenmesinin ardından, duruşma eksikliklerin giderilmesiyle amacıyla ertelendi.