Politika
28 Kas 2023 19:41 Son Güncelleme: 28 Kas 2023 20:22

Seçil Erzan'ı eski sevgilisi anlattı: 'Kabul edemeyeceğim ilişkileri yüzünden ayrıldık'

Türkiye'nin konuştuğu isim Seçil Erzan'ın eski erkek arkadaşı Avukat Candaş Gürol sessizliğini bozdu.

Denizbank'ta "Yüksek karlı gizli fon" vaadiyle yaşanan dolandırıcılık davasının başrolü sanık Seçil Erzan'ın telefonunda "Nursel abla" ismiyle kayıtlı kişi ile mesajlaşma içerikleri yayınlandı.

Mesajlarda sanık Seçil Erzan'ın "Nursel abla" isimli kişiye yazdığı bir mesajda “Abla Candaş her şeyi öğrendi. Bana çok üzüldü fakat yanımda duramıyor. Çok korkuyor” yazdığı görülüyor.

Dosyada tanık olduğu için bugüne kadar konuşmadığını ifade eden Candaş Gürol, “Nursel abla” isimli kişinin söylediği sözlere cevap verdi.

Dosyayla ilgili ilk kez konuşan Candaş Gürol, Odatv’ye şunları söyledi:

"Seçil'den ayrılmadan önce benim kabul edemeyeceğim bazı ilişkilerinin olduğunu öğrendim. Bunları buradan söylemem çok doğru olmaz. Kendisine bunları bildiğimi ve bu ilişkilerin kariyerime zarar verebileceğini söyledim. Erkek arkadaşı olarak yanında durmanın birçok sebepten dolayı doğru olmayacağını kendisine bildirdim. Sanırım o konuşma bu konuşmadır.

İLİŞKİYİ NEDEN BİTİRDİ

Erzan'ın eski ilişkilerinin kendisinin kabul edemeyeceği nitelikte olduğunu belirten Gürol, Erzan'ın kendisine ve yapılarına uygun olmadığını, kendisine hiç ulaşamadığını, geçmişinde de bu tarz ilişkilerin kendisinde ciddi sıkıntı yarattığını belirtti.

Ayrılık gerekçesini bu sebeplerle açıklayan Gürol, "Ortada Erzan'ın çözemediğim eski ilişkileri ve mevcut açıklanamaz bir durum vardı. Bu durumu kendisine söyledim ve o dönemde kendisinden ayrıldım. Sanırım ilgili yazışma bununla ilgili. Kısacası olay Seçil'in özel hayatına ilişkin bir durumdur banka veyahut diğer konularla ilgili değil." dedi.

"SEBEPLERİNİ İNANDIRICI BULMADIM"

Ayrılmalarından sonra Erzan'ın birkaç kez yeniden başlamak istediğini söyleyen Gürol, sözlerini şöyle noktaladı:

"Tam olarak hayatındaki sorunu bana söylemesi gerektiğini söyledim. Hedeflerini tutturamadığını ve müdür yardımcısı olabileceğini ama olamadığını söyledi. Çok inandırıcı bulmamakla birlikte çok da sorgulamadım. Ayrılma dönemi inanılmaz asabi ve sinirli birisine dönüşmüştü. Açıkçası kime neyi hangi saikle yazdı tam olarak da çözemiyorum. Dosyada tanık olduğum için daha fazla da açıklama yapmam doğru olmayacak."