Medya
07 Mayıs 2021 08:15 Son Güncelleme: 07 Mayıs 2021 09:11

Saygı Öztürk: İmamoğlu’na ikinci soruşturmanın altında düğün var

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, türbede elleri arkada yürüdüğü için soruşturma açılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na açılan başka bir soruşturmanın detaylarını yazdı.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun soruşturma konusu yapılan HDP’li belediye başkanlarına ziyaretinin detaylarını aktardı. Söz konusu HDP’li belediyelere ziyaretin, İmamoğlu’nun yenilenen İstanbul seçimlerinden önce katılmaya söz verdiği bir düğün olduğunu belirten Özütrk, “Bu konuda da savcı soruşturma izni istedi. Bakalım, İçişleri Bakanı nasıl bir karar verecek, bekleyelim, görelim” dedi.

Öztürk'ün yazısının ilgili bölümü şöyle:

"İmamoğlu ile ilgili yürütülen soruşturma konularından birisi de seçimden sonra Güneydoğu'ya gidip bazı belediye başkanlarını ziyaret etmesi. Gittiğinde de halkı dinleyen Atatürk fotoğrafları götürdüğünü de hatırlatalım. Bu olayın aslını da anlatalım:

CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar, seçim çalışmaları için Güneydoğulu mele (Din görevlisi) ve kanaat önderlerinden 44 kişiyi İstanbul'a götürmüştü. Yeğeni Cihan Yaşar'ın da o sırada düğünü olacaktı. Cihan da İmamoğlu'nun seçim çalışmalarına katılıyordu. Bir gün, “Başkanım seçim yenileneceği için ben de düğün tarihimi erteliyorum. Seçimi kazandıktan sonra düğünüme Batman'a gelir misin?” dedi. İmamoğlu'dan söz aldı.

Seçimi ikinci kez kazanınca, İl Başkanı Hüseyin Yaşar, “Din adamları ve kanaat önderlerinin ziyarete gelmek istediğini” söyledi. Başkan da, “Ben düğününe katılacağıma Cihan'a söz vermiştim. Batman'a geleceğim. Orada kanaat önderleriyle de görüşürüz” dedi. İmamoğlu sözünde durdu, Cihan'ın düğününe katıldı. O gelişte bazı HDP'li başkanlarla da görüştü.

Bu konuda da savcı soruşturma izni istedi. Bakalım, İçişleri Bakanı nasıl bir karar verecek, bekleyelim, görelim.”

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN