Gündem
27 Kas 2021 08:42 Son Güncelleme: 27 Kas 2021 08:47

Savcı Sayan’ın İBB’ye tavsiyesi olay oldu! ‘Bu hesapla Ağrı batar…’

İBB'nin ekmeği 1.25'ten sattığını unutan AK Partili Savcı Sayan, “Ağrı'da ekmek 1.40 TL olacak, İBB örnek alsın” dedi. İBB Sözcüsü Murat Ongun’dan cevap ise gecikmedi.

AK Partili Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, sosyal medyadan yayınladığı videoda Türkiye'de en ucuz ekmeğin Ağrı'da olduğunu söyleyerek 210 gram ekmek fiyatının 1.40 TL'ye çekildiğini duyurdu.

'AĞRI'YI ÖRNEK ALIN'

Kamera karşısına geçerek açıklamada bulunan Sayan, İBB'ye seslenerek şunları söyledi:

"İstanbul'da belediye başkanı da inşallah Ağrı'yı örnek alır. Ekmeği daha da aşağı indirmek için çaba sarf eder. Milleti korkutmak, tedirginlik yaratmak için 4-5 liralık fiyatlardan bahsetmez. İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa, biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak. Biz Ağrılı kardeşlerimizle 1,40 TL'den ekmek satışına devam edeceğiz. Herkese afiyet olsun. Ekmek bizim için kutsaldır."

İBB SÖZCÜSÜ: BU HESAPLA AĞRI BATAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun ise Savcı Sayan'a yanıt olarak yaptığı paylaşımda, "Ağrı'ya Halk Ekmek gönderelim de belediye zarar etmesin. Bu hesapla Ağrı batar" ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım…