Polemik & Kulis
03 Nis 2019 08:51 Son Güncelleme: 03 Nis 2019 09:09

Savcı Sayan matbatasını aldı, Mirgün Cabas'a saydırdı! "Köpeklerin ağız çırpmasıyla..."

Ağrı'da seçimleri kazanan Savcı Sayan, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı. Sayan, mazbata töreni sonrası yaptığı açıklamada Mirgün Cabas'a cevap verdi.

Ağrı halkının kaderine, geleceğine ve kendilerine sahip çıktığını belirten Sayan, "Ağrı'yı Türkiye'nin parlayan yıldızı yapacağız. Bana göre Ağrı halkı tarih yazacak çok güzel dersler verdi. Herkesin hakkını verdi. Bende Ağrı halkına çok teşekkür ediyorum, çok mutluyum. Beni sahiplendiler. Kendilerini sahiplendiler. Ülkelerini sahiplendiler. Bugünde Cumhurbaşkanımız bizi aradı. Ağrı için neler yapabileceklerini şimdiden düşünmeye başlamışlar. Bize her anlamda yardımcı olacaklarını söylediler." diye konuştu.

"Ağrı ve Şırnak doğunun makus talihini değiştirecektir"

Halka dokuyacaklarını ve kentin kalkınması için çok çalışacaklarını ifade eden Sayan, şöyle konuştu:

"Bence Ağrı ve Şırnak doğunun makus talihini değiştireceklerdir. Yeni bir sayfayla karşı karşıyayız. Türkiye'nin birliği, beraberliği ve kardeşliği için bizim kazanmamız çok önemliydi. Biz halkımıza büyük hizmetler getireceğiz. Onları huzura güvene ve kavuşturacağız. Halkımız çok memnun olacak. Göreceksiniz ömrümüz yeterse bir daha ki seçimde biz oylarımızı çok daha yükseklere çıkaracağız. Çünkü biz hizmetkarlık yapacağız. Halka dokunacağız. Üstencil bakış açısı içerisinde olmayacağız."

"Köpeklerin ağız çırpmasıyla denizler kirlenmez"

Mirgün Cabas'ın Ağrı ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilgili ifadelerde bulunan Sayan, Cabas'ın haddini aştığını vurguladı.

"Biliyorsunuz haddini aşan Mirgün Cabas bugün Ağrılı hemşehrilerimizi hakir görmüş, kötü görmüş. Tabi ki kötü söz sahibinindir." diyen Sayan, şu ifadeleri kullandı:

"Köpeklerin ağız çırpmasıyla denizler kirlenmez. Ama biz gereken cevabı sivil toplum kuruluşlarımızla vereceğiz. Ağrılılar Ağrı Dağı gibi başı dik insanlardır. Mirgün Cabas gibi alçakların söylemeleriyle başını eğecek insanlar değildirler. Ben Ağrı'nın içinde yaşamaktan gurur duyuyorum, onur duyuyorum. Ağrı benim ata, dede ve baba toprağımdır. Burada büyüdüm, burada okudum. Gençliğim çocukluğumu burada geçti. Ağrı'nın her çakıl taşıyla gurur duyuyorum. Dünyanın en güzel yerlerine ve en güzel tatil beldelerine gitsem bile Ağrı'da bir kahvehanede içtiğim çayın tadını hiçbir yer vermiyor. Ben kendi yerimde kendi Ağrı'mda çok mutluyum. Mutsuz olan Mirgün Cabas'ı Allah ıslah etsin."

Mazbata alma programına, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti İl Başkanı Abbas Aydın ve partililer katıldı.