Diziler
04 Ağu 2022 18:50 Son Güncelleme: 04 Ağu 2022 18:51

Şaşırtan karar! Netflix, yeni dizisini ilk sezonun ardından iptal etti

Netflix, başlangıçtaki izlenme rakamları ile adından söz ettiren orijinal serisi First Kill’i, sürpriz bir kararla iptal etti.

Netflix, orijinal serisi First Kill’i, ikinci sezonunu çekemeden iptal etti.

Dizinin ilk birkaç haftasında oldukça iyi sayılabilecek izlenme rakamlarına ulaşmasına rağmen iptal kararı 'şaşırtıcı' bulundu.

Chip dergisinin aktardığına göre; First Kill, ilk üç gününde 30.3 milyon saat izlendi ve ilk tam haftasında 48.8 milyon saat izlenmeyi başardı. Ancak bu hızlı başlangıç, izlenmelerin devam etmesine yol açmadı ve dizinin popülaritesi Netflix'in diziyi devam ettirmesi için yeterli olmadı.

 

FİRST KİLL’İN KONUSU NEDİR?

Yazar V. E. Schwab'ın aynı adlı kısa öyküsünden uyarlanan First Kill, William Shakespeare'in Romeo ve Juliet'inin yeniden yorumlanması olarak değerlendirilebilir. Dizi, Georgia'da göz önünde yaşayabilen uzun bir vampir hanedanından bir vampir olan Juliette Fairmont'u takip ediyor.

Şimdiye kadar hayatını kan hapları ile geçirmiş olan Juliette, 16. doğum gününe yaklaşırken, hapların etkisini kaybettiğini keşfeder ve ilk cinayetini gerçekleştirme zamanının geldiği gerçeği ile yüzleşmek zorundadır. Kasabaya yeni bir kızın, Juliette'in çabucak aşık olduğu Calliope Burns'ün gelişiyle işler daha da karmaşıklaşır. Sorun şu ki, Calliope'nin aile geçmişi de Juliette'inki kadar karmaşıktır. O bir canavar avcısı ailesi tarafından yetiştirilen bir canavar avcısıdır.

ETİKETLER
#First Kill #Netflix