Gündem
04 Ara 2022 11:03 Son Güncelleme: 04 Ara 2022 17:13

Şanlıurfa’da feci patlama: Yaralılar var! Ortalık toz duman oldu…

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde korkunç bir patlama meydana geldi. 6 katlı bir apartmanın zemin katındaki iş yerinde gerçekleşen patlamada 4 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Şanlıurfa Akçakale'deki Süleyman Şah Mahallesi'nde yer alan bir apartmanın zemin katındaki iş yerinde patlama meydana geldi.

 

İhbar üzerine bölgeye polis, itfaiye, AFAD, sağlık ekipleri sevk edildi.

 

Patlamada binanın zemin katındaki iş yerleri ile bazı daireler kullanılamaz hale geldi.

 

İlk belirlemelere göre yaralanan 4 kişi ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

KAYMAKAMLIK PATLAMANIN NEDENİNİ AÇIKLADI

Akçakale Kaymakamlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İbrahim Gündoğan Caddesi'nde, bir binanın zemin katında kalorifer kazanından kaynaklanan patlama meydana gelmiştir. Olayda hayati tehlikesi bulunmayan 6 yaralımız hastanede tedavi altına alınmıştır. İlgili kurumlarımız, olaya zamanında müdahale etmiş olup tahkikat devam etmektedir. Kazadan etkilenen vatandaşlarımıza ve ilçemize geçmiş olsun."

"YARALILARIN HAYATİ TEHLİKESİ YOK"

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya gazetecilere, ilçenin en işlek caddesinde patlamanın meydana geldiğini söyledi.

Patlamayla ilgili incelemenin devam ettiğini anlatan Yalçınkaya, şunları kaydetti:

"Bir terör olayı olduğuna pek ihtimal vermiyoruz. Burada herhangi bir binanın teknik yapısından kaynaklanmış bir patlama olabilir. Emniyetin ve AFAD'ın incelemesinden sonra raporlar açıklanınca detaylı bilgi verilebilir. Allah'a çok şükür can kaybı yok, 2-3 yaralımız var. Onlar da Şanlıurfa'ya sevk edildi. Hayati tehlikeleri yok. Yanık ünitesine sevk edildiler, an itibarıyla duruma hakimiz. Burada olay yerinde inceleme ve oradaki enkazın temizlenmesi için gereken gayreti gösteriyoruz. Yakın bir zamanda buradaki cadde ve hayat normale döner."

VALİLİK: CAN KAYBI YOK, MADDİ HASAR OLUŞTU

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, "Fevzi Çakmak Caddesi Akkuş Apartmanında, ilk belirlemelere göre kalorifer kazanından kaynaklanan bir patlama meydana gelmiştir. Olay bölgesine itfaiye, emniyet, sağlık ve AFAD arama kurtarma ekipleri (3 araç, 13 personel) yönlendirilmiştir. Olayda 6 vatandaşımız hafif yaralı olarak sağlık ekipleri gözetimine alınmıştır. Olayda can kaybı yoktur, yalnızca maddi hasar oluşmuştur" ifadeleri kullanıldı.

ETİKETLER
#şanlıurfa #patlama