Ekonomi
28 Haz 2022 13:37 Son Güncelleme: 28 Haz 2022 13:43

Samsung kullanıcıları için beklenen haber geldi!

Bugüne kadar beta çalışmalarında rakiplerinin gerisinde kalan Samsung, Android 13’le birlikte bu önyargıyı yıkmak istiyor.

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Samsung, özellikle son yıllarda kendisini güncelleme anlamında bir hayli geliştirdi.

Teknolojioku'dan Ufuk Tufan'ın haberine göre birkaç sene öncesine kadar amiral gemisi klasmanında bile güncelleme yarışında rakiplerinin çok gerisinde kalan Güney Koreli teknoloji devi, şimdilerde ise en alt segment modellere kadar güncellemeleri zamanında ve eksiksiz olarak sunmasıyla adından bahsettiriyor.

Öte yandan şirketin bu başarısını beta çalışmalarında göstermemesi, Google’ın da dikkatinden kaçamamış olacak ki, yeni sürümlerin ilk versiyonları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için Google, OnePlus’tan yardım istemek zorunda kalmıştı. Ancak Samsung bu mesajı almış ve beta çalışmalarına daha fazla önem göstermeye karar vermiş.

SAMSUNG KULLANICILARI İÇİN BEKLENEN HABER GELDİ!

Öyle ki Samsung’a yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre, Galaxy S22 modeli önümüzdeki ay içerisinde Android 13 tabanlı One UI 5.0 betasına kavuşacak. İlk etapta sadece Güney Koreli kullanıcıların beğenisine sunulacak olan bu versiyonu, takip eden günlerde diğer ülkelerdeki kullanıcılar izleyecek.

Eğer Samsung gerçekten iddia edildiği gibi Google’dan oldukça kısa bir süre sonra beta sürümünü kendi modellerine servis etmeye başlarsa, bu gerçekten olağan üstü bir başarı olarak görülecektir. Öte yandan Android 13 tabanlı One UI 5.0 beta sürümünün Galaxy S22 haricinde başka bir telefona daha sunulup sunulmayacağı ya da bu işletim sisteminin tam sürümünün ne zaman servis edileceği konularında şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor.