Gündem
23 Tem 2016 17:22 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:24

Şamil Tayyar'dan Hulusi Akar ve MİT iddiası: O kemer izinden şüpheliyim!

Hulusi Akar ve Hakan Fidan'ın istifa etmesi gerektiğini savunan Şamil Tayyar, Akar'ın boynundaki kemer izi için "Ben açıkçası onunla ilgili de şüpheliyim" dedi.

Google Haberlere Abone ol
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın istifa etmesi gerektiğini belirtti. Tayyar, Akar'ın darbe ile irtibatlı olabileceğini söylerken "işte 'boynunda kemer izi vardı.' Ben açıkçası onunla ilgili de şüpheliyim" dedi.

Tayyar, Saray'da halen Cemaatçilerin olduğunu da söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gecesi MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı aradığını fakat ulaşamadığını belirtmişti.

"MİT ERDOĞAN'A "MARMARİS'TE KALIN' DEDİ"

MİT’in 15 Temmuz darbe girişimini Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a haber vermediğinin ortaya çıkmasının ardından Şamil Tayyar MİT'i ve Hakan Fidan'ı eleştirdi. Tayyar Beyaz TV'de Ferda Yıldırım'ın sunduğu Son Söz programında; MİT'in 15 dakikayla saldırıdan kurtulan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "yerinizde kalmanız daha önemli" diye mesaj gönderdiğini iddia etti. Erdoğan'ın darbe girişimini eniştesinden öğrendiğini hatırlatan Tayyar, "Ben olsam istifa ederdim" dedi.