Gündem
10 Ara 2014 10:22 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:58

Şamil Tayyar'dan bomba iddia!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, ABD'nin Adana Konsolosu John L. Espinoza'yla ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

Beyaz Tv ekranlarında Erkan Tan'ın modere ettiği 'Son Söz' programında konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, ABD Adana Konsolosu John L. Espinoza'nın ne zaman Gaziantep'e gelse ardından olay çıktığını öne sürdü.

ABD Adana Konsolosu John L. Espinoza'nın Türkiye'den gönderilmesi gerektiğini söyleyen Tayyar şunları söyledi;

ABD Büyükelçiliği, Gaziantep'te Suriyeli muhaliflerin kaldığı bir binayla ilgili bir açıklama yaparak buranın riskli olduğunu ve buraya saldırı yapılabileceğini açıkladılar. Bununla beraber çok ince bir işçilik yapıyorlar.

HER GİDİŞİNİN ARDINDAN OLAY ÇIKIYOR

ABD Adana Konsolosu sürekli olarak Gaziantep'te, Şanlıurfa'da ve çevre illere gidiyor. Ve ne zaman oraya gelse, ardından olay çıkar. HDP ve PKK'lılarla sıkça görüşür. Gaziantep'teki bazı STK'ları harekete geçirmeye çalışarak, bir kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar ve tahrik ediyorlar.

TÜRKİYE'DEN GÖNDERİLMESİ LAZIM

Üzülerek görüyorum ki, ABD Adana Konsolosu'nun o bölgedeki ziyaretlerine ilişkin sağlam bir takip yapmıyor. Aynı durum ABD'de olsa bu durum böyle olmazdı. Bizim bu konuda bir istihbarat zafiyetimiz var. ABD Adana Konsolosunu mümkünse o bölgeye sokmasanız. Hatta Türkiye'den göndermeniz lazım. Eğer siz bir ülkenin iç ilişkilerini karıştıracak faaliyetlerde bulunuyorsanız, istenmeyen adam ilan etmeniz lazım.