Politika
26 Mayıs 2022 22:17 Son Güncelleme: 26 Mayıs 2022 22:44

Şamil Tayyar-Mehmet Uçum kavgasına Mehmet Metiner de girdi

Eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar'ın, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’a yönelik "Bu nasıl bir özgüven? Nasıl bir şımarıklık?" sözleri üzerinden Uçum'a yanıt verdi.

Dün akşam AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Şamil Tayyar, daha önceden kendisini "Ben solcu bir adamım. Atatürk benim kırmızı çizgimdir. Yeni anayasa da laiklik ve Atatürk üzerine kurulacak" sözleriyle tanımlayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum'a zehir zemberek sözler kullandı.

 TAYYAR'DAN UÇUM’A: 'NASIL BİR ŞIMARIKLIK?'

Tayyar, Uçum'un "Ben solcu bir adamım. Atatürk benim kırmızı çizgimdir. Yeni anayasa da laiklik ve Atatürk üzerine kurulacak" sözlerinin yer aldığı paylaşımı alıntılayarak Uçum'a çok sert tepki göstermiş ve iktidar partisi içerisindeki 'yetki'nin altını çizerek karar organının, kendisinin de üyesi olduğu MKYK olduğunu belirtmişti.

 Tayyar, "AK Parti’nin bir lideri var. Karar organı MKYK var. Bir parlamento var. AK Parti’nin parlamentoda bir grubu var. Sanki hepsinin üzerinde, tek karar vericiymiş gibi hüküm cümlesi kuruyor. Bu nasıl bir özgüven? Nasıl bir şımarıklık?" ifadelerine yer vermişti.

 MEHMET METİNER DE DEVREDE

Eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner de, sosyal medya hesabından Tayyar'ın paylaşımını alıntılayarak Uçum'a yüklendi.

 Metiner, "Uçum’un söylediklerini de üslubunu da kabule değer bulmuyorum. AK Parti bu değil. Reis’e ölümüne bağlı olanların anlayışı da tarzı da bu değil. Reis bilsin ki rahatsızlık had safhada" ifadelerine yer verdi.