Polemik & Kulis
24 Eki 2015 14:59 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:07

Şamil Tayyar, Bülent Arınç’ı ‘bomba’ya benzetti: ‘Rabbim Reisi korusun’

AKP’nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın AKP'ye yönelik eleştirilerine ilk tepki AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan geldi.

Bülent Arınç bugün CNN Türk'te, bazı AKP'lileri ve yandaş kanalları çok sert eleştirdi. Arınç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Ankara saldırısının ardından CHP ve HDP liderlerine yönelik taziye mesajlarını eleştiren AKP milletvekili Şamil Tayyar’a da yanıt vermişti.  Arınç, yanıtında şöyle demişti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız tweet attı, konuştu. Kılıçdaroğlu'nu, Demirtaş'ı, KESK'i, STK'ları aradığını söyledi. Bu benim sözlerimdir, eğer HDP'nin bizzat mensupları orada hayatlarını kaybetmişlerse, bu insani bir görevdir kimse bundan gocunmasın.

Yine CHP'nin Genel Başkanı, gençlik kollarından 11 kişi hayatını kaybetmiş, sayın Gül onu da aramış. Bu da bir insani görevdir.

Bu insani görevden dolayı yadırgayanları, ben yadırgıyorum. Sayın Tayyar arkadaşımızın bir tweetine yönelik."

Arınç'ın ifadelerinin yayınlanmasından hemen sonra ise Tayyar bir tweet atarak kendisinin "hedef tahtasına konulduğunu" söylemişti.

Tayyar'ın tweet’indeki "ağlasın" ifadesi ise kamuoyu önünde çeşitli nedenlerle pek çok kez duygulanıp, gözyaşı döken Arınç'a yönelik olarak yorumlanmıştı.

Bugünkü programın ardından da Arınç’ı bir tweet ile eleştiren Tayyar, “2 canlı bombayla Ak Parti’nin yükselişini durduramayanlar Arınç bombasına sarıldılar. Rabbim Reisi korusun” dedi ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını paylaştı.