Gündem
20 Nis 2020 09:07 Son Güncelleme: 20 Nis 2020 09:24

Salda Gölü skandalını ortaya çıkarmıştı… CHP’li Başkan ve eşine silahlı saldırı!

Kendilerini güvenlik görevlisi olarak tanıtan saldırganlar, Belediye Başkanı Şenel'e 5, eşine 2 kurşun sıktı.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşinin sabaha karşı saat 04:35'te silahlı saldırıya uğradığını ifade etti. CHP'li Göker, başkan Şenel'in güvenlik güçleri olduğunu söyleyen kişi veya kişilerce evinden dışarı çıkarıldıktan sonra sol bacağından 3, sağ bacağından da 2 el ateş edilerek vurulduğunu söyledi. Göker, başkan Şenel'in eşinin de araya girmeye çalıştığı sırada saldırganlar tarafından iki kurşunla vurulduğunu belirtti. 

Yeşilova Belediyesi, en son Salda Gölü'ne sokulan iş makinalarıyla gündeme gelmişti. 

Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın Fox Tv'de sunduğu Çalar Saat programında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP'li Göker, şunları kaydetti:

"Bugün sabah 4.35 itibariyle kendilerini güvenlik gücü olarak tanıtan kiler başkan beyi dışarı çıkarmışlar. Sol bacağından 3, sağ bacağından 2 olmak üzere yaralamışlar. Araya giren eşini de iki kurşun sıkmak üzere yaraladılar. Olayın kimler ya da yapıldığı husumetini henüz bilemiyoruz. Güvenlik güçleri araştırıyor. Biz birazdan başkanımızın ameliyattan çıkmasını bekliyoruz. Kendisi ameliyattan çıktıktan sonra biz de Yeşilova’ya gideceğiz.

Yeşilova bizim birkaç gün öncesinde tüm ülkenin gündemine oturan Salda Gölü ile anılan bir ilçemiz. Yeşilova şehir merkezine 40 km uzaklıkta.

Orada bir otel var iki gün öncesinde mühürlenen bundan kaynaklı bir husumet de olabilir. Orası ya da burası dersek yanlış bilgilendirmiş oluruz."