Röportaj
11 Ara 2010 12:09 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:52

ŞAKA DEĞİL GERÇEK! DONLA HABER SUNUYORLAR!

Türkmax'ta ekrana gelen "Heberler" programının sunucuları Memet Ali Alabora, Mahir İpek, Mustafa Serhat Kılıç ve Levent Kazak, Digiturk Dergisi'nin aralık sayısına konuştu.

Yaptıkları sıradışı program gibi sıradışı fotoğraflar vererek dergiye "kapak" olan dörtlü, sanılanın aksine komiklik değil, ciddi bir iş yaptıklarını savundular.

Türkmax ekranında her akşam haberler saatinde yayınlanan "Heberler", haberlere mizahi bakış açısıyla yaklaşarak yeni bir tarz yaratmaya çalışıyor. Levent Kazak yönetiminde hazırlanan; Memet Ali Alabora, Mustafa Serhat Kılıç ve Mahir İpek'in sunuculuğunu üstlendiği "Heberler" ekibi Digiturk Dergisi'ne verdikleri söyleşide nasıl bir araya geldiklerini anlattılar.

'BUNU YAYINLAMAK ZOR'
Heberler aslında bir format. Üç yıl önce Levent Kazak ve Berkun Oya bu formatı yapmaya karar verip bir tanıtım çekmiş, ancak "Bunu yayınlamak zor" deyip vazgeçmişler. Bir gün Kazak laf arasında Elif Dağdeviren'e "Heberler" fikrini anlatmış ve proje hemen ' hayata geçmiş. Bu kadro bir araya telefon konuşmalarıyla gelmiş.

GERÇEK HERHALDE!
Memet Ali Alabora heber sunarken klişeleşmiş hareketleri kullandığını ama komiklik yapmadığını düşünüyor. Amaçlarının seyircinin ekranı açtığında bir süre sundukları haberlere inanması olduğuna değinen başarılı oyuncu, "Biri televizyonu açıp 'Ne haberi bu? Gerçek herhalde ' diye izlesin istiyoruz. Biz 'Heber ler'-de komik değil, ciddi bir iş yapıyoruz" şeklinde konuşuyor. Heberler'i sunarken haber spikerlerinin kendi yarattıkları melodileri ve manasız esleri de kullandığını belirten Alabora, "Anchorman olsaydım böyle Türkçe konuşmazdım" diyor.

Habertürk