Gündem
25 Şub 2015 16:33 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:05

Sahte Jim Carrey Çek Cumhuriyeti'ni karıştırdı!

Çek Cumhuriyeti'nin en prestijli sinema ödüllerine bu yıl bir skandal damga vurdu.

Oscar'dan bir gün önce Başkent Prag'da düzenlenen Cesky Lev (Çek Aslanı) Ödül Töreni'nde Hari Zinhasovic adlı bir adam, ünlü aktör Jim Carrey'miş gibi sahneye çıktı.

Guardian’ın haberine göre; sinemaseverlerin durumu fark etmelerine karşın organizasyonu düzenleyen Çek Film ve Televizyon Akademisi üyeleri, sahnedeki ismin Jim Carrey olduğunda diretti.
Törenin sunucusu Lucie Vyborna da Blesk Prague gazetesine yaptığı açıklamada, "Elbette gerçek Jim Carrey sahnedeydi. Geleceğini biliyordum ama ne yapacağından haberdar değildim" dedi. Skandalın ortaya çıkmasıyla bir açıklama yapmak zorunda kalan Çek Film ve Televizyon Akademisi, "İncelikli bir şakanın kurbanı olduk. Ünlü aktörün 'sözde' menajeriyle iletişime geçtik. Korumalar ve bir tercümanla geldi. Her şey öyle profesyonel görünüyordu ki aldatmaca olabileceğini akla getirecek hiçbir şey yoktu" ifadelerini kullandı.Çek Cumhuriyeti'nde yaşanan olayı öğrenen ünlü aktör ise geceden paylaştığı bir fotoğrafla Twitter'a, "Bakın! Koltuğuma yapışmış cipsimi yerken Oscarlardan daha ilgi çekiciyim. Hayaletim görmezden gelinemez" yazdı.