Sağlık
17 Mar 2023 10:56 Son Güncelleme: 17 Mar 2023 10:59

Sağlıkta fiyat tarifesi güncellendi

SGK'nın özel sağlık kurumlarına yaptığı ödemeler, yüzde 10 ila yüzde 55 oranında artırıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliği'nde Değişiklik yapılmasına Dair Tebliğ ile Sağlık Uygulama Fiyatlandırma Komisyonu Kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Karar ve tebliğe göre, SGK'nın anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarına yaptığı ödemeler, yüzde 10 ile yüzde 55 oranında artırıldı.

Düzenleme ile yoğun bakım tedavilerine yüzde 40, diğer tüm paketlere yüzde 55, acil muayene, yeşil alan ve konsültasyonlara da yüzde 20 oranında artışlar yapıldı.

90 liradan 750 liraya çıkarıldı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, SUT kapsamında vatandaşlara kemik içi implantta her implant için 90 lira olarak ödenen tutarın 750 liraya çıkarıldığını açıklamıştı.

Bilgin, kemik içi implant için ödenen tutarın, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alan gaziler ile vazife ve harp malulleri, başkasının yardımı ve desteği olmaksızın yaşamak için gereken hareketleri yapamayacak derecedeki vazife ve harp malulleri ile terör olaylarında yaralananlar için 2 bin 500 liraya çıkarıldığını ifade etmişti.