Gündem
08 Oca 2016 09:51 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:17

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan Bugün'e yalanlama!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kayyım yönetiminde olan Bugün gazetesinde yayımlanan röportajındaki "bazı konuşma ifadelerinin yanlış yansıtıldığı" söyledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile röportaj yapan Bugün gazetesi, birinci sayfasında Müezzinoğlu'nun “Fethullah Gülen, ülkemize ihanetin içinde ve hesabını verecek. Cumhurbaşkanımızın özel hayatını yakından takip ederek kendisini zehirleme girişimleri oldu” şeklindeki ifadeleri tırnak içinde vermişti. Ancak gazetenin aynı cümeleleri iç sayfada tırnak içinde vermemesi dikkat çekmişti.

BAKAN BUGÜN GAZETESİ'Nİ YALANLADI

Sağlık Bakanlığı Basın Müşavirliği, Bugün gazetesindeki röportajla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Özel röportajda soruyu soran gazetecinin gazetecinin haberde adı geçen şahıs ve örgütle ilgili '.... Zehirleme girişiminde bulunduklarına ilişkin gelişmeler var. Siz de Sağlık Bakanıydınız' ve '.... Bire bir öldürme girişimleri oldu değil mi Sayın Bakanım?' sorularına karşılık 'Özel hayatını yakından takip etmeleri benzer girişimlerde bulunduklarının göstergesidir' cevabını vermiştir.

Gazetenin söz konusu haberinin başlığında ve bir kısım içeriğinde ise Sayın Bakanımızın sözleri farklı bir şekilde yansıtılarak 'Özel hayatını yakından takip ederek zehirleme girişiminde bulundu' ifadesi kullanılmıştır. Kayıt altında bulunan ifadelerden de açık bir şekilde anlaşılacağı üzere Sayın Bakanımız kamuoyu gündemine yansıyan gelişmelere işaret ederek tahmini bir değerlendirmede bulunmuştur."

GAZETE NE YAZMIŞTI

Bugün gazetesinden Müjgan Özyurt imzalı haberde, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Cemaat’in Türkiye’yi içeriden çökertmek için strateji geliştirdiğini söylediği ve Cemaat’in Erdoğan’ın makamını ve özel hayatını yakından takip etmesinin bu zehirleme girişimi ve çökertme stratejisinin göstergesi olduğunu ifade ettiği belirtilmişti.

“CUMHURBAŞKANI’MIZ FARK EDİNCE ‘HAŞHAŞİ’ BENZETMESİ YAPMIŞTI”

Habere göre Bakan Müezzinoğlu, “İyi işler yapmak isteyenlere karşı bu girişimler her dönem yapıldı. Bunu Cumhurbaşkanımız fark edince ‘Haşhaşi’ benzetmesi yapmıştı. Devleti içeriden çökertmek için stratejiler geliştirdiler. Sinsice başardılar. Koyun postuna bürünmüş kurt gibiler” dedi.

“GELSİN BİZ ONA BÜTÜN TEDAVİLERİ UYGULARIZ”

Haberde ayrıca Müzezzinoğlu'nun, Fethullah Gülen’in sağlık sorunlarını bahane ederek ABD’den Türkiye’ye dönmediğini hatırlattığı ve “Bu, Türkiye’ye yapmış olduğu ihanete kılıf uydurmaktan başka bir şey değil. Gelsin biz ona bütün tedavileri uygularız. Ama ülkeye ihanet ettiyse bunun bedelini de ödemeye hazır olmalı. Burası senin vatanınsa gel vatanında öl. Vatan hasretiyle ilgili birçok vaaz veriyor. Vatan hasretiyse buyursun gelsin” ifadelerini kullandığı belirtilmişti.