Magazin
21 Eyl 2018 10:56 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:52

Şafak Sezer'in yankesici abisi pes dedirtti! Bu işin profesörüyüm!

Ünlü komedyen Şafak Sezer'in ağabeyi Yavuz Sezer, çıkarıldığı mahkemece 'yankesicilik' suçundan tutuklandı.

Ankara'da geçen 9 Eylül'de akşam saatlerinde AŞTİ'de M.Ş. isimli vatandaşın 600 lirasını yankesicilik yoluyla çaldığı tespit edilerek gözaltına alınan Yavuz Sezer'in ifadesine ulaşıldı. İfadesinde oldukça pişkin cümlelerle kendini savunan Yavuz Sezer'in, "Bu işin uzmanı benim, profesörü benim. Ben yine yapacağım siz beni tekrar yakalayacaksınız" sözleri ise polisleri bile şaşkına çevirdi.

AKŞENİR'İN MİTİNGİNDE DE ÇARPMIŞTI

Ünlü komedyen Şafak Sezer'in abisi olan Yavuz Sezer, daha önce de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, 24 Mart Perşembe günü Trabzon'da yaptığı mitingde, İl Yönetim Kurulu üyesi Hasan Basri Halisçelik'in 1600 lira ile 400 dolarını çalmış, yaklaşık 160 saatlik kamera kayıtlarının ardından tespit edilerek Ankara'da gözaltına alınmıştı.BEN İŞİMİ TEK YAPARIM, PARAMI BÖLÜŞMEM

Sezer'in AŞTİ'de gerçekleştirdiği son hırsızlık eylemi sonrasında suçunu kabul ettiği öğrenildi. İfadesinde yankesicilik eylemini tek başına yaptığını söylediği belirtilen Sezer'in, "Ben işimi tek yaparım, paramı kimseyle bölüşmem. İşimi tek başıma hallederim. İşlerime kimseyi sokmam" dediği ortaya çıktı.

TEKRAR YAPACAĞIM, TEKRAR YAKALAYACAKSINIZ

Gözaltına alınan Sezer'in polislere, "Bu işin uzmanı benim, profesörü benim. Ben yapacağım ki siz de görevinizi yapacaksınız, beni yakalayacaksınız. Tekrar yapacağım, beni tekrar yakalayacaksınız" dediği öğrenildi.

YANKESİCİLİKTEN 12 SABIKA KAYDI VAR

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekiplerince gözaltına alınan Sezer'in yankesicilik için özellikle kalabalık alanları seçtiği kaydedildi. Sezer'in yankesicilik ve benzeri suçlardan 12 sabıka kaydının bulunduğu bildirildi.